Оксана Стратійчук. Офорти

Оксана Стратійчук — визнаний майстер графічних практик, хоча нині її частіше згадують як творчу постать, відповідальну основним чином за імпорт на терени України сучасної японської техніки плоского друку — мокуліто. Останні виставки художниці у київських галереях та музеях України були покликані ознайомити найширше коло глядачів з можливостями цього оригінального методу друку. А от першою ретроспективною виставкою творів, що відкриється 28 серпня у Національному музеї Тараса Шевченка, прабатька українського офорту, Оксана Стратійчук прагне нагадати про напрямок, якому вона була вірною протягом тридцяти років творчої діяльності — офорт.

Ілюміновані офорти на міфологічні теми, виконані на зламі епох — у 1989-1991 роках; амазонки та папуги, завдяки яким Оксана Стратійчук досягла слави у 90-х; синкретичні натюрморти, де знуджені панянки мимоволі змусять задатися питанням як відрізнити здобич від мисливця, — усі ці твори, що не виставлялися в просторих галерейних залах уже з десятиліття, отримають нове врочисте звучання. До експозиції також увійдуть монохромні натюрморти та квіткові композиції, а також модульні офорти останніх років — “друковане дзен-бароко”, за влучним виразом мистецтвознавця Катерини Липи. Поєднання старих та нових творів у рамках ретроспективної виставки дозволить не тільки простежити логічну послідовність у зміні сюжетів та прийомів, але й пройти своєрідний мистецький квест: віднайти перегуки між роботами різних періодів, вхопити народження нового звуку у знайомій мелодії та відгомін часів у зовсім свіжих творах.

На відкритті виставки відбудеться презентація каталогу Оксани Стратійчук “П’ятдесят офортів”.

Виставка триватиме з 28 серпня до 9 вересня 2018 року.
Відкриття виставки: 28 серпня о 19:00 за адресою: бул. Шевченка, 12.

Виставка працює з 10:00 до 18:00.
Вихідний — понеділок.
Каса зачиняється о 17:30.

Оксана Стратійчук
Народилася у 1968 р. Закінчила Київський державний художній інститут (зараз Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури), графічний факультет, майстерню вільної графіки (викладачі: А.В. Чебикін, М.І. Компанець, В.Д. Сергєєв). У 1993-1996 проходила асистентуру-стажування при Українській академії мистецтва (керівник — Г.В. Якутович). Магістр графіки. Член Національної спілки художників з 1992 р. Живе і працює у Києві. Основні техніки: офорт, літографія, мокуліто, емаль. Брала участь у численних міжнародних та всеукраїнських бієнале та трієнале графіки. Провела понад 25 персональних виставок в Україні та за кордоном.