Знайомтесь заново: «Плакати часів недокомунізму»

5 липня 2012 року в Національному музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки «Плакати часів недокомунізму», на якій представлені понад 70 робіт із більш ніж 500 плакатів, зроблених Тамарою і Тимошем Лящуками.

Тут і політичні – з найвідомішим плакатом «Че Гевара», авторство якого належить Тимошу Лящуку, котрий був єдиним надрукованим в 70-80 рр. в Україні. Ескізи цього плакату і досі використовуються для друку на футболках, наклейках, татуюваннях.

Тематика соціальних плакатів є актуальною і в нинішній час: здоровий спосіб життя, боротьба з пияцтвом, високий урожай зернових, виплавка сталі та ін.

Прагнення до свободи та демократії Тамара і Тиміш Лящуки висловлюють в авторському плакаті – «Народний Малахій», «Маруся Чурай», «Славних прадідів великих правнуки погані!». На жаль, авторські плакати не друкувалися масовим тиражем, бо на такі плакати неможливо було отримати печатку з дозволом до друку.

Кіноафіші, представлені на цій виставці, зроблені до фільмів багатьох світових кінокомпаній. Крізь призму цих кіноафіш ми можемо зазирнути та згадати улюблені фільми та кіногероїв. Чи справді вони залишилися з нами, після стількох пройдених років – «Четвертий», «Три товстуни», «Між високими хлібами», «Захар Беркут», «Останній Гайдук»?

Приходьте та дивіться – виставка триватиме в Національному музеї Т.Г.Шевченка з 5 липня 2012 р. по 6 серпня 2012 р.

Довідка.

Тиміш Лящук. Народився 24 березня 1930 р. на Полтавщині в с. Оболонь. З 1946 р. по 1957 р. навчався в КХСШ ім. Т. Шевченка. у видатних художників Т. Яблонської і Є. Волобуєва. У 1957 р. закінчив КДХІ, майстерню плаката під керівництвом академіка В. Касіяна. З 1964 р. по 1994 р. працював керівником майстерні плакатного мистецтва. Живописець, графік. Член НСХУ з 1958 р. Заслужений діяч мистецтв, професор.

Тамара Лящук. Народилася 13 березня 1937 р. в м. Києві. Закінчила в 1964 р. КДХІ, майстерню станкової графіки під керівництвом видатного художника, академіка О. Пащенка. Член НСХУ з 1970 р.

undefined

Тамара і Тиміш Лящуки під час відкриття виставки