Де душа живе без страху... (Рабіндранат Тагор)

З 9 серпня по 9 вересня 2012 року в музеї Тараса Шевченка триватиме акція «Де душа живе без страху...», основною складовою якої є виставка картин та фотографій видатного поета, філософа, письменника, художника, першого неєвропейського лауреата Нобелівської премії Рабіндраната Таґора.

20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Індією, яке святкується цього року, - це не просто обмін вірчими грамотами послів або здійснення візитів, це також постійна робота, спрямована на зближення двох народів, зокрема, знайомство з літературою та культурою двох країн. Свій внесок у святкування цієї події внесли організатори з України та Індії: з 9 серпня по 9 вересня 2012 року Центр Таґора при Східно-Європейському Інституті Розвитку та Національний музей Тараса Шевченка (Київ) проводитимуть мистецькі заходи в межах проекту «Де душа живе без страху...» (цими словами розпочинається один з найвідоміших віршів Таґора), основною складовою якої є виставка картин та фото видатного поета, філософа, письменника, художника, першого неєвропейського лауреата Нобелівської премії Рабіндраната Таґора.

Акція проходитиме в Національномуо музеї Тараса Шевченка у Києві (бул. Тараса Шевченка, 12). Програма святкових заходів в Україні є унікальною і включатиме:

1. Виставку картин, малюнків та рукописів Таґора в сучасних відтвореннях у супроводі музичних творів Таґора. Вхід на відкриття – за запрошеннями. Слід відзначити, що Таґор почав малювати лише у віці 68 років і досяг неабияких вершин. Його перша виставка відбулася в Парижі у 1930 році.
2. Cлайд-шоу про життя і творчість Таґора та художні фільми на основі творів Таґора (впродовж виставки).
3. «Творчість Шевченка і Таґора»: літературний вечір за участі відомих українських митців, літераторів та поетів.
4. «Рабіндранат Таґор і виклики сучасності»: відкрита дискусія. Учасники: правозахисники, діячі культури, політики, науковці, представники дипломатичного корпусу. Захід планується окремо висвітлювати у ЗМІ.
5. Майстер-клас з медитативного малювання та мандали під керівництвом Наталії Моцак, де сутність процесу малювання є не технічним або фізичним явищем, а глибоко духовним.
6. Майстер-клас з індійського класичного танцю з відомими професійними майстрами:
    Ксенія Суслова (Аміта) - 12 серпня
    Михайло Кривчук - 19 серпня
    Олена Шатохіна (Лакшмі) - 26 серпня.
7. Концерт інструментальної музики «Флейта співає…»

«Центр Таґора» є проектом Східно-Європейського Інституту Розвитку. Його мета – популяризація ідей гуманізму, створення театральних і танцювальних постановок, вивчення бенгальської мови та санскриту, видання перекладів творів Великого Майстра та досліджень про нього. В рамках цього проекту вже випущені диск з піснями Таґора, проведені концерти, підготовлена перша група початківців з бенгальської мови.

Брифінг для ЗМІ – 14 серпня 2012 року о 16:00 в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка (Київ, бул. Тараса Шевченка, 12)

Акредитація (Східно-Європейський Інститут Розвитку):

Тел. +38 067 948 53 96; тел./факс: +38 044 288 01 05 (автовідповідач)

Е-пошта: info@eedi.org.ua