Дві дискусії в рамках акції "Світ творчості Рабіндраната Таґора"

21 серпня 2012 року в рамках акції "Світ творчості Рабіндраната Таґора" у Національному музеї Тараса Шевченка відбулися дві дискусії – «Творчість Шевченка і Таґора», а також «Українці і індійці - скільки вони знають одні про одних?» за участі науковців, дипломатів, громадських діячів, індологів та митців

Відкриваючи дискусію, Голова правління Східно-Європейського Інституту Розвитку Мрідула Гош наголосила на тому, що не потрібно порівнювати Таґора і Шевченка, бо вони різні, а варто говорити про їх подібну роль у державотворчих процесах.

Галина Біленко, мистецтвознавець, зав.відділу Східного мистецтва Музею мистецтв ім.. Богдана та Варвари Ханенків, розповіла про мистецький світ Таґора, його схожість з імпресіоністами початку минулого століття.

Президент Центру Таґора Віталій Кононов підкреслив різні життєві обставини і проміжок часу, коли жили і працювали Таґор і Шевченка, проте кожен з них став основою існування сьогоденної Індії та України. Він також додав, що спадщину Таґора треба вивчити, видати його переклади, використовуючи сучасні інформаційні технології.

Надзвичайний та Повноважний посол Ігор М. Турянський розповів про перебування Таґора у Південній Африці і як індійська діаспора в цій країні зберігає спадщину Таґора.

Олександр Бригинець український поет, прозаїк, журналіст, голова постійної комісії Київської міської ради з питань культури та туризму розповів про свій досвід життя в Індії на початку 1990-х років, а також зупинився на значенні творчості Шевченка для України.

Валентина Устінова, віце-президент Товариства "Україна-Індія", розповіла про високу якість поетичних перекладів таґорівської поезії українською мовою.

Ольга Лукаш, голова Асоціації індологів України, побажала, щоб аналогічні події, але пов'язані з життям і творчістю Шевченка, відбулися в Індії.

Викладач Дипломатичної академії України та Національного університету "Києво-Могилянська Академія" професор Михайло Кірсенко говорив про універсальну планетарну місію Таґора для людства.

Журналіст Євген Іхельзон розповів про свої мандри до Індії та інших країн Сходу. Він усім запропонував поїхати до Індії і власними очима подивитися на цю дивовижну країну.