Концерт інструментальної музики в Національному музеї Тараса Шевченка

В Національному музеї Тараса Шевченка у вівторок 28 серпня 2012 р. відбувся концерт інструментальної музики, в якому виконувалися музичні твори на багатьох музичних інструментах, серед яких - українська сопілка, індійська бансурі, бенгальська флейта та інші.

У концерті прозвучали твори маестро Шрі Чинмоя(1931-2007), бенгальського композитора, гуманіста, письменника, поета і художника, діяльність якого була спрямована на встановлення гармонії і взаєморозуміння в світі. Музика, яка прозвучала, надихає людину до розміркованості, відчуття єдності з Природою і викликає відчуття спокою у наш досить неспокійний час.

Виконавець Валентин Іонов показав свою колекцію музичних інструментів, яка нараховує близько 30 різних флейт, окарин, дудочок, сопілок з різноманітних куточків світу: України, Білорусі, Росії, Грузії, Ірландії, Малайзії, Непалу, Індонезії, а також Індії.

На думку В.Іонова, цікаво, що такі несхожі за формою і звучанням інструменти, які належать до різних культур, мають майже однакову аплікатуру. І якщо освоїти один із таких споріднених інструментів, на інших інструментах можна навчитися грати буквально з першого разу.