В Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка робіт художниці Людмили Задорожної

В Національному музеї Тараса Шевченка 14 вересня відкрилася виставка робіт відомої української художниці Людмили Задорожної.

Мистецький доробок Л.Задорожної багатий і досить складний: для проникнення у цю кольорово-пластичну духовну субстанцію потрібен розвинений «cлух».

За словами кандидата мистецтвознавства Ніни Велігоцької, «у Задорожної поєднуються два типи майстерності: більш традиційна, котра має за підґрунтя народне декоративне мистецтво й індивідуальна, що засвідчує її власну вільну орієнтацію в національно-культурній спадщині й знайомство з творчістю видатних художників» (їй подобаються, зокрема,  Гоген, Матісс, Ван-Гог). Улюблені – Марія Приймаченко й Катерина Білокур.

«Як в українському пісенному багатоголоссі, Людмила сама веде два тони – фантазійно-умовний і конкретно-чуттєвий. Нерідко вони дивовижним чином об’єднуються. Політ фантазії художниці необмежений, начебто стає вона володаркою ірреального світу».

З 1965-го року Л.Задорожна брала участь більш ніж у 60 обласних, республіканських та всесоюзних виставках, неодноразово експонувала свої роботи за кордоном. Картини художниці зберігаються в музеях та приватних колекціях в Україні, Чехії, Німеччині, Португалії, Польщі, ОАЕ, Сирії, Канаді, США, Японії, Франції.

Виставка триватиме до 30 вересня 2012 р.

Довідка.

Людмила Іванівна Задорожна

Народилася у селі Скибенці на Вінниччині, в 1942 році.

Навчалась в Училищі прикладного мистецтва (Києво-Печерська Лавра), 1956-1961; в студії В.Забашти та М.Родіна, 1963-1966; в поліграфічному інституті ім.. І.Федорова, графічний факультет, 1974-1980, вчителі - В.Ламах, Ф. Юр’єв. Вступила до Спілки художників у1979 р.