Виставка петриківського розпису у літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка

25 вересня ц.р.  у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка робіт Центру дитячої творчості «Барви України» (м. Вінниця) під патронатом Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна». В експозиції представлені роботи юних талантів, що працюють у техніці петриківського розпису.

Центр «Барви України» заснований у 2001 р. Метою відкриття дитячо-молодіжної організації стало  вирішення різних творчих завдань — пошуків та експериментів із вивченням народних традицій та академічних основ. Результатом роботи Центру є перемоги учнів на всеукраїнських та міжнародних фестивалях та конкурсах, які відбувалися в різних країнах світу.

Програма  «Петриківський розпис від минулого до сьогодення» діє в Центрі від  липня 2011 р. Першочерговим завданням було залучити дітей та молодь до національно-культурної спадщини українського народу, розкрити перед ними чарівний і неповторний світ народного мистецтва. Визнанням високого рівня творчих робіт є підтримка Президентським фондом Леоніда Кучми «Україна»: учні Центру  є частими експонентами та стипендіатами фонду.

Засобами петриківського розпису діти відтворюють історію рідного краю, його природу, фольклор. Серед сюжетів можна зустріти і традиційні «петриківські» мотиви з калиною, півниками, букетами квітів, і образи, народжені дитячою фантазією — дивовижні птахи та звірі, метелики, бджоли, веселі хатинки в буянні рослин, які набувають цікавих форм і характерів. Низка творів співзвучна з українськими піснями і приказками. Загалом експозиція справляє враження свята народного мистецтва. Кожна картина - дивовижне поєднання безмежної дитячої фантазії та таланту.

У презентації виставки «Джерело духовності» взяли участь талановиті діти  із Центру дитячої творчості «Барви України» (Вінниця) та юні представники української діаспори в Португалії.   Приміщення і садиба музею розквітла петриківськими орнаментами. Ексклюзивно проводився майстер-клас із петриківського розпису, гості із Португалії показали свою майстерність у запальному українському танці.

росписи, гости из Португалии показали свое мастерство в воспалительном украинские танцы.