Гімн життю в роботах Миколи Кононенка

4 жовтня 2012 року в Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка робіт відомого українського художника Миколи Кононенка «La Viva Vita».

Свою любов до життя Микола Іванович вже більше ніж півстоліття переносить на свої картини. Його полотна сповнені чистої радості, вони реалістичні та немов випромінюють особливу феєричну красу. Митець впевнений – головне щиро радіти життю, тоді воно відповідатиме взаємністю. Відтак народилася і назва виставки - La Viva Vita.

Творчий доробок Миколи Івановича Кононенка, як витонченого майстра станкового живопису,визначається тематичною і жанровою різоманітністю – від монументальних полотен, сповнених глибокого філософського узагальнення, до камерних творів.

За словами кандидата мистецтвознавства Гліба Юхимця, «органічне поєднання високої культури реалістичного малюнка з декоративністю кольору й живописно-пластичною виразністю є результатом вдумливого наслідування кращим традиціям європейського та вітчизняного живопису кінця ХІХ – початку ХХ століть.

Стихія художника - пленер. Тому його картини, портрети, пейзажі, натюрморти завжди вражають свіжістю колориту й сповнені неповторної поетичності».

На виставці буде представлено понад 60 найкращих робіт з доробку майстра. Експозиція триватиме до 22 жовтня 2012 р.

Адреса Національного музею Тараса Шевченка – Київ, бульвар Т.Шевченка,12.

Довідка.

Кононенко Микола Іванович. Народився 1940 р. в м. Актюбинську (Казахстан). Живе в Києві.

Закінчив Київський державний художній інститут (Академія Мистецтв) 1973 р. Постійно бере участь у вітчизняних (40), міжнародних (10), персональних (12) виставках. Твори зберігаються у фондах Спілки художників України, в обласних музеях, а також в зарубіжних галереях та приватних зібраннях.