Вернісаж: «Лежала сорочка у маминій скрині»

20 жовтня 2012 року у Літературно-меморіальному будиночку-музеї Тараса Шевченка відбулося урочисте закриття виставки "Лежала сорочка у маминій скрині"

Студенти – філологи та історики – Національного університету імені Тараса Шевченка, учасники ІІ волонтерської програми нашого музею «Sheva’s volunteer», стали друзями Будинку-музею Тараса Шевченка. Саме вони, зачудовані красою народного вбрання, що експонується на виставці в музеї, зініціювали проведення мистецького вернісажу в Шевченковій оселі.

Відкриваючи круглий стіл, завідувач музею Надія Орлова розповіла про одяг киян середини ХІХ ст., про глибоке знання Шевченком етнографії, про зразки народного одягу у його кімнаті-майстерні при Петербурзькій академії мистецтв. Цікавими були повідомлення студентів університету: Дарини Сірої – про особливості жіночого, чоловічого і дитячого вбрання у різних регіонах України, Аліни Вейбер – про техніку і символіку народної вишивки, Дарини Петришин – про традиційне весільне  вбрання. Яніна Дияк продемонструвала зразки жіночого одягу ХІХ ст. із музейної колекції – весільну свиту-куцину, керсетки, юпку, кохту, вінок, коралі. Співробітник музею Ольга Карпенко розповіла про одяг кін. ХVІІІ – поч. ХХ ст. у фондовій колекції музею, зокрема про сорочку Марії Максимович.

Добре знаний не тільки в Україні, а й, наприклад, у Японії, Португалії, лауреат багатьох фольклорних фестивалів, народний ансамбль української музики «Роксоланія» правдиво і щиро відтворив дещо призабуті зразки традиційної етнічної творчості – дівич-вечір із вбиранням подругами молодої на весілля, прикрашанням весільного гільця, а також «покривання» молодої, що символізував перехід її до заміжнього стану.

Присутніх вразив музичний гурт сучасного етно-джазу «Strikha-Project», що вдало трансформує самобутні стародавні пісні в сучасність. Експериментування, змішування музичних стилів, творення зв’язку сучасного із давноминулим добре сприймається і молоддю, і старшим поколінням.