У НМТШ відбулася інтелектуально-патріотична гра "Криївка"

25 жовтня о 17.00 у Національному музеї Тараса Шевченка відбулася патріотично-інтелектуальна гра «Криївка», створена Молодим Народним Рухом, як українська альтернатива відомій грі «Мафія».

«Криївка» містить у собі повстанський колорит, звичаї та традиції. Головними дійовими особами у ній є звичайні упівці, кум, голова СБ УПА та енкаведисти, які прагнуть спіймати упівців. Кожен персонаж мав спеціальну ігрову карту.

За легендою гри, у звичайнісінькій криївці перебувають вояки УПА та НКВДисти, які були заслані в повстанський осідок. Дійство проходило в залі, де експонувалася виставка «Сила волі. Провідники визвольного руху», створена Цетром Дослідження Визвольного Руху і приурочена до 70-ї річниці створення УПА. Учасники, окрім гри, мали можливість познайомитися із життєвими шляхами Є. Коновальця, С. Бандери, Р. Шухевича та В. Кука.

Молодіжно-патріотична гра «Криївка» стала початком співпраці між Мегаґрандіозним маршем у вишиванках та Національним музеєм Тараса Шевченка. Саме тому захід розпочався із привітання організатора маршу Андрія Бабінського, який розповів про історію створення та особливості нової гри. Співробітник музею Мирон Гордійчук коротко розповів про виставку та життя провідників визвольного руху.

Метою цього заходу, як вказують організатори, є привернення уваги молоді та громадськості до непростих, але героїчних сторінок вітчизняної історії.

Наприкінці учасники та організатори «Криївки» подякували Національному музею Тараса Шевченка за можливість проводити гру в атмосфері повстанського колориту.