Номінанти на Шевченківську премію 2012 року

15 листопада відбудеться засідання (І тур) Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Цього року на премію представлені наступні твори та роботи:

Література

1. Астаф’єв О.Г. поезія «Каталог речей», «Близнюки мої,очі», «Львів. До запитання.»
  2. Боровко М.М. поезія «Ронделі»
  3. Буряк  Ю.Г. поезія «Амальгама»
  4. Горлач Л.Н. поезія «Знак розбитого ярма»
  5. Гужва В.Ф. поезія «Вежа», «Порцеляновий янгол», «Люстро»
  6. Дочинець М.І. романи «Вічник. Сповідь на перевалі духу», «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домнії»
  7. Коробчук П.Й. поезії, переклади/переспіви «Боса флейта»
  8. Лис В. роман «Століття Якова»
  9. Москалець К.В. поезія «Мисливці на снігу»
  10. Околітенко Н.І. Історичний роман «Рось-Марія»
  11. Пасічник М. поезія «У вільх цих кров моєї групи»
  12. Пономаренко Л.П. «Синє яблуко для Ілонки»
  13. Проць Л.І. поезія «Група крові»
  14. Різник Л.Й. трилогія «Самотність пророка», «Поет і владика», «Доктор і професор»
  15. Щіпковський Г.П. трилогія «Товтри»

Літературознавство і мистецтвознавство

1. Гальченко В.С. Літературознавче та евристичне дослідження і коментарі до раритетів Тараса Шевченка «Тарас Шевченко. Вірші. 1844», «Повернені шевченківські раритети», "Тарас Шевченко.Альбом 1845 року"
  2. Кононенко О.А. «Українська міфологія та культурна спадщина»
  3. Степовик Д.В. «Історія української ікони Х-ХХ століть»
  4. Тимків Б.М. «Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова»
  5. Хай М.Й. «Музично-інструментальна культура українців (фолкльорна традиція)»

Публіцистика і журналістика

1. Бебик В.М. «Історія краю», «З глибини тисячоліть»,  «Українська цивілізація», «Цивілізація INCOGNITA»
  2. Білінський В. «Країна Моксель або Московія»
  3. Деко О.А. публіцистичні твори останніх п’яти років, опубліковані в журналі «Соборність»
  4. Коваль Р. М. «Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею»
  5. Чорногуз О.Ф. «Самогубець за покликанням»
  6. Цаплієнко А.Ю. «Місто, яке зрадили», серія репортажів

Кінематографія

1.  Ільєнко М.Г., Кришталович О.П., Адамович Р.С. фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь».

Музичне мистецтво

1. Іщенко Ю.Я. Симфонічні варіації «Душе моя» на теми А.Веделя (2010 р.)
  2. Фільц Б.М. Концерт для фортепіано з оркестром, кантати «Любіть Україну», «Юнакові», «Пори року»

Театральне мистецтво

1. Богомазов Д.М. вистава «Гамлет»
  2. Чирипюк Д.І., Александрович А.І., Шевченко Ю.В., Панчук П.Ф., Стальчук О.М. вистава «Перехресні стежки».

Концертно-виконавське мистецтво

1. Биструшкін О.П., Ступка О.М. «Аудіоантологія української поезії» (2012 р.)
  2. Державний академічний оркестр «РадіоБенд Олександра Фокіна» концертні програми 2008-2012 років.
  3. Сльота І.М. Концертні програми 2007-2012 років.

Народне і декоративно-прикладне мистецтво

1. Баран Т.М. великі та малі концертні цимбали (2009 р.)
  2. Печорний П.П. серія тематичних тарелів, створених за поезіями Тараса Шевченка у 2010-2011 роках.

Образотворче мистецтво

1. Белень М.О. серія творів образотворчого мистецтва (скульптура, графіка)
  2. Гарбуз В.В. цикл творів «Барви рідного краю» (2007-2012 рр.) близько 50 робіт.
  3. Губарєв О.І. цикл гравюр до книги «Українські легенди» (21 шт.), ілюстрації за мотивами «Кобзаря» (12 шт.) та живописні твори із серії «З доріг далеких і близьких» (15 шт.)
  4. Мєшкова Л.І. Цикл декоративних панно та керамічних портретів (2008-2012 рр) (10 шт).
  5. Стратілат М.І. Серія  творів «Світе тихий, краю милий, моя Україно…»