Номинанты на Шевченковскую премию 2012 года

15 ноября состоится заседание (I тур) Комитета по Национальной премии Украины имени Тараса Шевченко. В этом году на премию представлены следующие произведения и работы:

Литература

1. Астаф’єв О.Г. поезія «Каталог речей», «Близнюки мої,очі», «Львів. До запитання.»
  2. Боровко М.М. Поезія «Ронделі»
  3. Буряк  Ю.Г. поезія «Амальгама»
  4. Горлач Л.Н. поезія «Знак розбитого ярма»
  5. Гужва В.Ф. поезія «Вежа», «Порцеляновий янгол», «Люстро»
  6. Дочинець М.І. романи «Вічник. Сповідь на перевалі духу», «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домнії»
  7. Коробчук П.Й. поезії,переклади/переспіви «Боса флейта»
  8. Лис В. роман «Століття Якова»
  9. Москалець К.В. поезія «Мисливці на снігу»
  10. Околітенко Н.І. Історичний роман «Рось-Марія»
  11. Пасічник М. поезія «У вільх цих кров моєї групи»
  12. Пономаренко Л.П. «Синє яблуко для Ілонки»
  13. Проць Л.І. поезія «Група крові»
  14. Різник Л.Й. трилогія «Самотність пророка», «Поет і владика», «Доктор і професор»
  15. Щіпковський Г.П. трилогія «Товтри»

Литературоведение и искусствоведение

1. Гальченко В.С. Літературознавче та евристичне дослідження і коментарі до раритетів Тараса Шевченка «Тарас Шевченко.Вірші.1844», «Повернені шевченківські раритети», Тарас Шевченко.Альбом 1845 року»
  2. Кононенко О.А. «Українська міфологія та культурна спадщина»
  3. Степовик Д.В. «Історія української ікони Х-ХХ століть»
  4. Тимків Б.М. «Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова»
  5. Хай М.Й. «Музично-інструментальна культура українців (фолкльорна традиція)»

Публицистика и журналистика

1. Бебик В.М. «Історія краю», «з глибини тисячоліть»,  «Українська цивілізація», «Цивілізація INCOGNITA»
  2. Білінський В. «Країна Моксель або Московія»
  3. Деко О.А. публіцистичні твори останніх п’яти років ,опубліковані в журналі «Соборність»
  4. Коваль Р. М. «Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею»
  5. Чорногуз О.Ф. «Самогубець за покликанням»
  6. Цаплієнко А.Ю. «Місто, яке зрадили», серія репортажів

Кинематография

1.  Ільєнко М.Г., Кришталович О.П., Адамович Р.С. фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь».

Музыкальное искусство

1. Іщенко Ю.Я. Симфонічні варіації «Душе моя» на теми А.Веделя (2010 р.)
  2. Фільц Б.М. Концерт для фортепіано з оркестром, кантати «Любіть Україну», «Юнакові», «Пори року»

Театральное искусство

1. Богомазов Д.М. вистава «Гамлет»
  2. Чирипюк Д.І., Александрович А.І., Шевченко Ю.В., Панчук П.Ф., Стальчук О.М. вистава «Перехресні стежки».

Концертно-исполнительное искусство

1. Биструшкін О.П., Ступка О.М. «Аудіоантологія української поезії» (2012р.)
  2. Державний академічний оркестр «РадіоБенд Олександра Фокіна» концертні програми 2008-2012 років.
  3. Сльота І.М. Концертні програми 2007-2012 років.

Народное и декоративно-прикладное искусство

1. Баран Т.М. великі та малі концертні цимбали (2009 р.)
  2. Печорний П.П. серія тематичних тарелів, створених за поезіями Тараса Шевченка у 2010-2011 роках.

1. Белень М.О.. серія творів образотворчого мистецтва (скульптура, графіка)
  2. Гарбуз В.В. цикл творів «Барви рідного краю» (2007-2012 рр.) близько 50 робіт.
  3. Губарєв О.І.. цикл гравюр до книги «Українські легенди» (21 шт.), ілюстрації за мотивами «Кобзаря» (12 шт.) та живописні твори із серії «З доріг далеких і близьких» (15 шт.)
  4. Мєшкова Л.І. Цикл декоративних панно та керамічних портретів (2008-2012 рр) (10 шт).
  5.  Стратілат М.І. Серія  творів «Світе тихий, краю милий, моя Україно…»