Зустріч «У Шевченковій оселі на Козиному болоті»

10 листопада 2012 року у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка (пров. Т. Шевченка, 8-а) відбулася зустріч «У Шевченковій оселі на Козиному болоті»

10 листопада виповнилося 84 роки з дня відкриття  Будинку-музею Тараса Шевченка у Києві. У день народження, музей розпочав цикл зустрічей «У Шевченковій оселі на Козиному болоті»,  що має  на меті  об’єднати  вчених, києвознавців, шевченкознавців, архітекторів, корінних киян,  захисників Старого Києва та інших небайдужих людей, для дослідження  історії музею, Києва часів Тараса Шевченка, обставин перебування поета в місті. Перша зустріч була присвячена історії створення експозиції Будинку-музею Тараса Шевченка, видатним постатям початку ХХ ст. Саме про це говорили доктор історичних наук, головний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Сергій Білокінь, заступник генерального директора  з питань розвитку Національного художнього музею Ігор Ліховий, завідувач відділом джерел з історії України ХІХ-поч.ХХ ст. Інституту української археографії та джерелознавства ім.М.Грушевського, член-кореспондент УВАН (США), дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка Ігор Гирич, онук видатного академіка  Біляшівського, знаний дослідник української культурної спадщини Микола Біляшівський.