Виставка "Український рушник"

У Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка (пров. Т. Шевченка, 8-а) відкрилася виставка "Український рушник".

Виставка «Український рушник», що відкрилася у Літературно-меморіальному Будинку музеї Тараса Шевченка за сприяння Президентського Фонду «Україна» Леоніда Кучми, презентує яскраву сторінку української культури. Тут представлені сучасні вишиті твори викладачів та студентів кафедри «Художній текстиль і моделювання костюма» спеціалізації «Художня вишивка» Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. В експозиції представлено двадцять три українські сучасних авторських рушники, серед них є і копії, завдяки яким зберігаються  та вивчаються народні традиції). Серія вишитих рушників демонструє характерні особливості  різних регіонів України – Києва та Київщини, Полтавщини, Поділля, Чернігівщини, інших областей.

Мета мистецького заходу – показати основні напрямки і здобутки педагогічної та творчої діяльності колективу інституту,  ознайомити митців і широкий загал зі зразками мистецьких творів провідних викладачів та студентів, на зразках фондової колекції рушників продемонструвати формування самобутньої української мистецької школи декоративно-прикладного мистецтва.

Поряд із творчими роботами студентів представили широкому загалу свій творчий доробок викладачі інституту. Прекрасні фахівці-педагоги Феоклістова О.В., Костюкова В.М., Авдеєва Л.В., Жураківська І. В., Погорецька В.А. пропагують і навчають студентів народних традицій вишивального мистецтва, створюючи сучасні високомистецькі художні твори  із новим трактуванням та утвердженням їх одночасного існування в нашій українській культурі.

Автором ідеї та куратором проекту є народний художник України, академік Української Академії архітектури , кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри художнього текстилю та моделювання костюма Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука професор Людмила Євгенівна Жоголь.