Презентація першого в Україні дитячого ілюстрованого "Кобзаря"

В середу, 21 листопада, о 17:00, в Національному музеї Тараса Шевченка було презентовано перше в Україні ілюстроване художнє видання «Дитячий кобзар» від  «Видавництва Старого Лева»

На зустрічі гості поспілкувались із зірковими гостями, почули вірші Тараса Шевченка та насолодились виступом справжнього кобзаря.

«Дитячий кобзар» - це не просто збірка найвідоміших віршів Тараса Шевченка, а художнє видання з яскравими ілюстраціями. Картини Марини Михайлошиної підкреслять слова Великого Кобзаря та привернуть увагу як маленьких, так і великих читачів. Тут і українське село з біленими хатами, і козак, що збирається у довгу дорогу, і, звичайно, кобзар, що на кобзі грає та пісні про славетне минуле наспівує.

Нове видання презентували:

- Мар’яна Савка - головний редактор «Видавництва Старого Лева», поетеса, перекладач, член ради Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. Автор семи книг «дорослої» поезії та кількох дитячих: «Лапи і хвости», «Корова кольорова», «Чи є в бабуїна бабуся?», «Казка про Старого Лева» та інших.

Зірка Мензатюк – упорядник «Дитячого кобзаря», справжня зірка літератури для дітей. Член Національної спілки письменників України, лауреат Премії ім. Лесі Українки. Журналіст за освітою, вела рубрики «Храми України», «Фортеці України», «Щоб любити», «Щоденник мандрівника», а також цикл освітніх радіопередач для школярів на Національному радіо.

Марина Михайлошина – ілюстратор «Дитячого кобзаря». В 2000 році закінчила ДХСШ ім. Т. Г. Шевченка, факультет живопису, займалась скульптурою і керамікою. З 2001 р. навчалась на видавничо-поліграфічному факультеті НТУУ "КПІ". З 2010 року працює як вільний художник, займається оформленням книг. Роботи художниці знаходяться в приватних колекціях України, Росії, Грузії, Ірландії, США, Австралії.

На гостей презентації чекало кілька сюрпризів. Яскраве видання вирішили підтримати зіркові родини. На захід завітала сім’я Тараса Чубая, і гості змогли насолодитись родинними читаннями поезій Великого Кобзаря. Також на заході була представлена театральна постановка від учнів спеціалізованої школи ім. Тараса Шевченка у м.Києві.

Завершив презентацію виступ випускника Стрітівської вищої школи кобзарського мистецтва бандуриста Дениса Сагірова.

Відео з презентації Ви можете скачати тут.