Виставка малюнку, живопису і графіки "Тарасова хата 2012"

З 11 жовтня 2012 р. в Меморіальному музеї «Хата на Пріорці» працює виставка малюнку, живопису і графіки «Тарасова хата 2012».

У невеличкому виставковому залі музею розмістилася  виставку юних художників Київської Дитячої Академії мистецтв.

Ця виставка започаткувала традицію студентів Київської дитячої Академії мистецтв відзначати  День художника своїми художніми виставками у стінах будинку, де в літку 1859 р. жив  Тарас Григорович Шевченко під час своєї останньої подорожі в Україну.

У ті далекі часи  кімнату у цьому будиночку, яку надала поетові Варвара Матвіївна Пашковська стала для нього справжнім прихистком на цілих два тижні. Тут він працював, зустрічався  з поетами і художниками, гуляв з місцевими дітьми чудовим березовим гаєм, що і зараз оточує будинок, сидів під старезним дубом, якому зараз вже майже 400 років, малював, спілкувався з мешканцями Пріорки, багато читав.

Місцеві жителі згадували, як подружився Тарас Григорович Шевченко із місцевими дітлахами. Вони приходили до нього в гості, а він купував і пригощав їх цукерками та печивом. Цю чудову традицію започаткували  і зараз зберігають працівники Меморіального музею «Хата на Пріорці». Так,це дивовижний  музей в якому всіх дітей, що завітали до музею, завжди частують цукерками, саме так, як це завжди робив сам поет.

Не дивно, що в переддень Дня художника, саме сюди, до гостинної Тарасової хати завітали  діти Київської дитячої Академії мистецтв із своєю виставкою художніх робіт. Вони, юні художники,  прийшли  у гостини до славетного українського  художника Тараса Григоровича Шевченко із своїми творчими доробками.

Виставка відкрилась в рамках спільного Творчого Проекту « Тарасова хата» який започаткували :

- Меморіальний   музей « Хата на Пріорці»  Національного музею Тараса Шевченка;

- Київська дитяча Академія мистецтв;

- Портал  «Творча країна».

Ідея проекту – Марія Алчедаревська, студентка Академії, ініціатор створення  порталу «Творча країна».

Цією першою  виставкою, яка відкрилась в Меморіальному музеї «Хата на Пріорці»  студенти Київської Дитячої Академії мистецтв започаткували традицію відзначати  День художника своїми художніми виставками у стінах будинку, де в літку 1859р. жив  Тарас Григорович Шевченко під час своєї останньої подорожі, свого останнього візиту  на Україну.

На виставці представлено 25  художніх робіт студентів Київської Дитячої Академії мистецтв:

1. Аблязова Вікторія, 13 р., КОЗАЦЬКА ТРАПЕЗА, папір, лінорит, викладач Попович К.М.

2. Агаєва Майя, 11 р., ОБРЯД УКРАЇНСЬКОГО ВЕСІЛЛЯ, папір, олівець, викладач Мазур-Посвалюк О.В.

3. Бойчук Поліна, 9 р., ЧАРІВНА ОСІНЬ, папір, туш, перо, викладач Мазур-Посвалюк О.В.

4. Босак Юлія, 9 р., НАТЮРМОРТ, папір, гуаш, викладач Кубай Л.В.

5. Васюченко Юлія, 13 р., ПРЯДЕ МАТИ БІЛЯ ХАТИ, папір, лінорит, викладач Попович К.М.

6. Голембівська Ангеліна, 12 р., ВІДПОЧИНОК, папір, олівець, викладач Мазур-Посвалюк О.В.

7. Голембівська Ангеліна, 12 р., ЛІТО, папір, лінорит, викладач Межибовська А.М.

8. Дацюк Ангеліна, 9 р., УКРАЇНСЬКИЙ ТАНОК, папір, гуаш, викладач Кубай Л.В.

9. Дацюк Ангеліна, 10 р., ДАРИ ОСЕНІ, папір, гуаш, викладач Кубай Л.В.

10. Діяк Мирослав, 6 р., КОЛЯДА, папір, гуаш, викладач Кубай Л.В.

11. Добровольська Соломія, 10 р., РІЗДВЯНА НІЧ, папір, лінорит, викладач Мазур-Посвалюк О.В.

12. Дроздовська Елія, 8 р., ТАНОК, папір, гуаш, викладач Кубай Л.В.

13. Клименко Дарій, 14 р.,  ДО ТВОРІВ Т.Г.ШЕВЧЕНКА, папір, лінорит, викладач Попович К.М.

14. Комарова Анастасія, 8 р., УКРАЇНСЬКА ПІСНЯ, папір, кольорові олівці, викладач Мазур-Посвалюк О.В.

15. Комарова Анастасія, 10 р., ЯБЛУНЕВИЙ СПАС, папір, олівець, викладач Мазур-Посвалюк О.В.

16. Кухтицький Антон, 17 р., СІЛЬСЬКИЙ МОТИВ, папір, лінорит, викладач Тимків О.А.

17. Лашук Ксенія, 10 р., НА ПАНЩИНІ, папір, лінорит, викладач Мазур-Посвалюк О.В.

18. Лещенко Поліна, 10 р., КОЛИ ПАДАЄ ЛИСТЯ, папір, олівець, викладач Мазур-Посвалюк О.В.

19. Медвідь Єгор, 14 р., ДУМИ, МОЇ ДУМИ, папір, монотипія, викладач Межибовська А.М

20. Паливода Анжеліка, 10 р., НАБУТТЯ МАЙСТЕРНОСТІ, папір, лінорит, викладач Мазур-Посвалюк О.В.

21. Сергєєва Марія, 11 р., КИЇВ ТА КИЯНИ, папір, гуаш, викладач Леус О.Є.

22. Соломко Юлія, 6 р., КАЗКОВИЙ ПАЛАЦ, папір, монотипія, викладачі Мазур-Посвалюк О.В., Погребиський С.М.

23. Сарницька Аріна, 11 р., ВІВЧАР, папір, мішана техніка, викладач Мазур-Посвалюк О.В.

24. Тарасюк Анастасія, 9 р., НАРОДНА ВИШИВКА, папір, гуаш, викладач Кубай Л.В.

25. Федикович Олена. 9 р., ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА, папір, гуаш, викладач Блажевич О.Ю.

Як бачимо, вік юних художників, які представили свої роботи на виставці  від 6 до 17 років. Всі  роботи не були спеціально написані для цієї виставки, а являються доробком щоденної праці в рамках учбового процесу.

Техніка виконання робіт, треба відмітити, теж різноманітна: тут можна побачити чудові малюнки, виконанні чорним або кольоровими олівцями, написані фарбами гуаш , чи виконані у мішаній техніці, або  графіка – монотипія, лінорит. Всі роботи поєднує зовсім не дитяче бачення в розкритті  теми та образу  у виконаних роботах. Дитяча фантазія безкінечна, а досвічені педагоги тільки тішаться, коли ще зовсім маленькі, за віком студенти, обирають складні техніки та теми  для виконання своїх робіт.

Тематика дитячих робіт - це звернення до історичних тем, святкова та обрядова тематика, художні картини про минуле та сьогодення,сумні глибокі роздуми, спогади, відчуття безмежного щастя,мрії та фантазії -  все чим живуть і що люблять юні художники. Їх щирість , відвертість і майстерність просто вражають, їх картини, це просто певний зріз  часу і мистецтва, яке творять вони для вас. Тому просто прийдіть на виставку до Тарасової хати та подивіться на роботи цих талановитих дітей.

Пропонуємо фоторепортаж виставки.

Матеріал взятий з сайту "Творча країна"