Виставка Ю. Камишного "Картина і рама"

4 грудня о 16:00 у НМТШ відкрилася виставка заслуженого художника України Ю. Камишного "Картина і рама" (живопис-інсталяція)

Заслужений художник України Юрій Камишний останнім часом дивує глядачів не тільки своїми картинами, а й власноруч виготовленими оригінальними рамами, в які вмонтовує предмети побуту: клямки та засови, що відкриваються, серпи, деталі від прядок, бутлі з налитим сільським самогоном, квіти, насіння та багато інших справжніх, не штучних, речей. Все це органічно доповнює сюжети, написані на полотні.

Речі для своїх рам художник знаходить на старих горищах, у коморах, іноді й на смітниках. Часто їх дарують небайдужі добрі люди, котрі вірять, що художник продовжує життя викинутих речей, які також хочуть жити й бути ще комусь потрібними. Час залишає на цих предметах прекрасні сліди-ієрогліфи - подряпини, тріщини, впадини, дірки, в яких зашифровані доля, життя й історія нашого народу.

У кожну роботу художник вставляє хоча б один цвях. Іржавий цвях для нього - це символ болю та гармонії водночас. Він створює ритм та надає особливого колориту роботі. Ці металеві супутники життя людини знаходяться в кожному паркані, балці, дверях, вікні. Вони з'єднують господарство, як суглоби організм людини.

Чому б не купувати відомому художнику дорогі рами? "Та справа не в грошах, - каже Юрій, - будь-яка куплена рама не виразить того, що задумав автор, не зробить картину неповторною, оригінальною". Рама, як береги в озері, вода скрізь однакова, та саме вони надають йому власного обличчя, слави, а іноді й назву дають.

"Мені завжди хотілося зробити раму не бронзову як в давнину, а з буденних людських речей, - говорить художник, - перші рами були дещо примітивними, потім я додавав якісь невеликі елементи, деталі. Та, з часом, я захопився й тепер мені хочеться робити їх більш витонченими, грандіознішими, масивнішими, щоб найкраще передати мої відчуття, думки, любов та доповнювати зміст моїх картин особливим смаком ".

Біографічна довідка.

Камишний Юрій Костянтинович народився 25 квітня 1962 року у м. Житомирі. Закінчив Житомирську художню школу, Одеське художнє училище ім. М.Б.Грекова (1982 р.) Член Національної спілки художників України (з 1992 р.), член Міжнародної Спілки художників під егідою ЮНЕСКО (з 2005 р.), член Міжнародної професійної спілки художників (з 2005 р.).