Фотовиставка "Польські акценти Києва"

7 грудня 2012 року у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася фотовиставка "Польські акценти Києва"

Історія взаємовідносин двох сусідніх слов'янських народів - українців та поляків - сягає сивої давнини. Перші поселення поляків у Києві виникли понад тисячу років тому. Впродовж століть вони активно брали участь у духовному й політичному житті міста, сприяли розвитку науки і культури, промисловості й торгівлі, образотворчого мистецтва й архітектури, музики й театру. Також цей народ зробив вагомий внесок у процеси формування української інтелігенції та патріотичної свідомості населення.

Діяльність поляків у Києві видно на кожному кроці: в численних пам'ятках історії і культури, в громадських і житлових будинках, споруджених в різні часи архітекторами-поляками.

Про життя і діяльність видатних поляків у Києві нагадують монументи, меморіали, цвинтарі, назви вулиць і меморіальні дошки, музейні експонати та архівні документи, бібліотечні зібрання та фонди.