"Возвеличуй, душе моя, Господа"

21 грудня 2012 року у Національному музеї Тараса Шевченка почала роботу виставка вишитих ікон О. Іваночко під назвою "Возвеличуй, душе моя, Господа"

Людство завжди з особливим хвилюванням і надією звертається до скарбниць народного мистецтва. Традиційний народний промисел - вироби з бісеру. Оксана Богданівна Іваночко почала теж із вишивки бісером, виготовлення ґерданів, силянок, криз...

До творення ікон із бісеру пані Оксану вів довгий шлях. Народилася вона 1946 року в містечку Комарно, неподалік Львова. Ікони в сім"ї були часткою духовного життя, і пошанування їх виховувалося змалку.

У Чернівцях п. Оксана познайомилася з Іваном Снігуром, місцевим колекціонером, у зібранні якого і побачила старовинну ікону з венеціанського бісеру.

Спочатку пані Оксана вишивала бісером усю поверхню ікони: лики, руки, одяг, німб, тло. А згодом почала створювати ікони у спілці з професійними митцями Мироном Грабарем та Олександром Охапкіним, які змальовували лики й руки святих. Створені у такий спосіб ікони не є достеменною копією - це повноцінна спроба по-своєму інтерпретувати певний образ.

Ікони Оксана Іваночко виконує з глибокою вірою в Господа, тож і викликають вони високе духовне зворушення, спонукають до молитви і популяризують відомі ікони минулих століть.

Творчість О.Іваночко - самобутнє явище сучасного народного образотворчого мистецтва. Ікони її роботи є справжньою окрасою багатьох церков. Оксана Іваночко - член Спілки народних майстрів України.

Також в рамках виставки експонують рушники Марії Закали.

Виставка працюватиме у Національному музеї Тараса Шевченка (бул. Т. Шевченка, 12) до 15 січня 2013 року.