Цикл майстер-класів від відомих майстрів

З 12 по 20 січня  2012 року Національний музей Тараса Шевченка у форматі виставки «Українське Різдво» провів зимові майстер-класи

Створені своїми руками сувеніри, обереги є найкращими подарунками на різдвяні свята. Талановиті майстри давали уроки петриківського розпису, різдвяного орігамі,  святкової витинанки та ляльки-мотанки.

Анна Венглінська відкрила таємниці петриківського розпису.

На наших майстер-класах відвідувачі дізналися про техніку модульного орігамі. Це  захоплююча техніка – створення об'ємних фігур із модулів, наприклад, -  прямокутних модулів орігамі, придуманих у Китаї. Ціла фігура збирається із великої кількості однакових частин (модулів). Кожен модуль складається, за правилами класичного орігамі, з одного аркуша, а потім вони поєднуються шляхом вкладання  одного в інший.  Секрети техніки модульного орігамі розкрив майстер  Петро Києвицький.

На очах відвідувачів звичайний кольоровий папір у руках майстрині Маріанни Любас швидко перетворювався  в орнаментальні композиції – витинанки. Це найдоступніший вид мистецтва. Щоб створити витинанку, потрібні лише папір і ножиці, та ще – велике бажання творити. Якщо ці складові є, то витинанка буде на почесному місці не лише на Різдво, Стрітення, а й на Великдень.

Найулюбленішою майстринею відвідувачів різного віку стала Варвара Мацелла, яка виготовляє іграшки з текстилю та кукурудзи, а ще є засновницею нового напрямку у виготовленні ляльок-мотанок. Дріт, нитки, клаптики тканини – все, що потрібно для майстрині Варвари, щоб зробити свою авторську ляльку. Віддавна лялька-мотанка вважалася ритуальною – матері робили їх для своїх дітей як обереги, а нареченим дарували, щоб народжувалися діти. Авторські ляльки здаються трохи наївними та, водночас,  дуже теплими.