Урочистості до 140-річчя від дня народження Василя Кричевського

12 січня 2013 року, о 14:00, у приміщенні Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка (пров. Т. Шевченка, 8-а) відбулися урочистості з нагоди 140-ої річниці від дня народження Василя Кричевського.

Видатний художник, автор Національного герба України «Тризуб», творець нового українського стилю в архітектурі,  професор Василь Кричевський  стояв  біля витоків  Будинку-музею Тараса Шевченка в Києві (нині - Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка).  Саме він  ініціював обстеження колишнього помешкання  І.Житницького, де тимчасово мешкав Тарас Шевченко в 1846 році,  керував  реставраційними роботами, розробив художні проекти  і  працював  над створенням експозиції  першого музею Кобзаря.

У день народження Василя Кричевського  у приміщенні музею зібралися знані вчені, дослідники, митці, аби вшанувати пам'ять митця, подвижника української культури. Серед запрошених - онук Василя Кричевського художник-кераміст Василь Лінде–Кричевський, завідувач відділом джерел з історії України ХІХ-поч.ХХ ст. Інституту української археографії та джерелознавства ім.М.Грушевського Ігор Гирич, історик, джерелознавець,  доктор історичних наук Сергій Білокінь, авторитетні музеєзнавці, дослідники Ігор Ліховий та Микола Біляшівський,  кобзар, бандурист та лірник, керівник ансамблю «Хорея Козацька», заслужений артист України Тарас Компаніченко.

З нагоди ювілею Василя Кричевського у Літературно-меморіальному  будинку-музеї Шевченка відкрилася виставка «Нарівні з добою», де можна побачити ескізи оформлення першої експозиції музею та фільму «Тарас Шевченко», виконані Кричевським, а також літературу про нього.