Виставка декоративних тарелів П. Печорного

Унікальні декоративні тарелі Петра Печорного на шевченківську тематику багаті на образні форми. Вони графічні й водночас живописні, в них відчуваються глибинні зв'язки з національним і родовим корінням, вони  передають особливості українських звичаїв і народних пісень. Професійна майстерність розписів на керамічних тарелях поєднується з філософсько-поетичним осмисленням життя і смерті, вічності та миті. Цінність цих робіт полягає у відвертості переживання мотиву та в образності художньої мови.

Художник, удаючись до особливостей кераміки, проілюстрував збірку поезій «Кобзар» Тараса Шевченка. Його роботи насичені пісенно-ліричним настроєм, у них розкриваються сторінки нашої історії, відтворюються традиції духовності, культури, побуту українського народу.

Твори Петра Печорного – камерні, вони запрошують глядача до самозаглиблення та зосередження на речах вічних, позачасових. Сюжетно-розповідний стиль зображень не суперечить художньо-образному смислу твору. Заглиблюючись у вивчення «Кобзаря», мистець осягає народну основу творчості Тараса Шевченка.

Художні особливості цих творів визначаються, насамперед, декоративністю й орнаментикою, яскравою виразністю форм, що посилює враження від їх споглядання.

Виставка тарелів Петра Печорного – це інтерпретація у кераміці  Шевченкових творів, вартісний пласт української культури. Унікальність виставки у виразності образної мови кераміки, у художній своєрідності і самобутності.

Виставка діятиме з 18 січня до 4 лютого (включно) 2013 року.