Цикл майстер-класів від відомих майстрів 2!

26-27 січня о 13:00 відбувся майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки

Найулюбленішою майстринею відвідувачів різного віку є Варвара Мацелла, яка виготовляє іграшки з текстилю та кукурудзи, а ще є засновницею нового напрямку у виготовленні ляльок-мотанок. Дріт, нитки, клаптики тканини – все, що потрібно для створення своєї авторської ляльки. Віддавна лялька-мотанка вважалася ритуальною – матері робили їх для своїх дітей як обереги, а нареченим дарували, щоб народжувалися діти. Авторські ляльки здаються трохи наївними та, водночас,  дуже теплими.

2 лютого о 12:00 відбувся майстер-клас із виготовлення народної ляльки

Завітавши до нашого музею, відвідувачі мали змогу опанувати основи техніки виготовлення народних ляльок!

Талановита й енергійна майстриня Клаудіо Неллі з дитинства вивчала рiзні види рукоділля. Народні ляльки навчилася робити самостiйно, розглядаючи матерiали в Інтернетi, на виставках, у книжках. Бере участь у ярмарках народних майстрiв у Пирогові, виставках у музеях та галереях (Музей-квартира Павла Тичини, Національний музей Тараса Шевченка, «Свiтлиця»), етнофестивалях («Країна мрiй», «Рожаниця»), спецiалiзованих виставках ремесел та рукодiлля.

Створення ляльки займає в майстрині від декiлькох годин до кiлькох днiв. В одязі ляльок мисткиня відображає народні традиції українців, використовує вишивку стрічками, розпис на тканині тощо.