Виставка Анастасії Рак «Навпроти неба наша хата»

8 лютого 2013 року о 17:00 в Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася ювілейна виставка живопису на склі Анастасії Рак

«Люблю людей малювати, щоб були, як живі».

Анастасія Рак

На виставці Анастасії Трохимівни Рак представлені роботи останніх років та життєвий шлях у фотографіях.

«Техніка роботи на склі вимагає особливої уваги у художника — адже рисую на звороті, з лівої сторони. Беру перо, вмочую в туш, контури роблю. А далі вже фантазія розгортається, підказує, які фарби треба брати. Тоді перевертаю картину і бачу, що я зробила», - розповідає майстриня про свою творчу лабораторію.

Радість – як основа світогляду.

Ніжність – як сутність жінки.

Працелюбність – як заповіт села.

Досконалість – як обов’язок традиції.

Зв’язок з минулим – як особливість народного світобачення.

Найбільш тісний зв’язок Анастасії Рак з класичним народним малярством простежується в сюжетах та в підході до їхнього тлумачення. Вони в основному традиційні для полтавського живопису на склі й доповнені темами та образами народної картини на полотні, фанері, дереві, що їх майстриня пам’ятає з дитинства.

Виставка триватиме до 2 березня 2013 року.