Національному музею Тараса Шевченка передали картини «українського Ван Гога»

15 лютого 2013 року меценати з Представництва державної азербайджанської нафтової компанії SOCAR в Україні та Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна» передали Національному музею Тараса Шевченка картини «українського Ван Гога» Леоніда Литвина.

За словами Леоніда Кучми, Леонід Литвин – дуже горда людина. «Він не хоче і не чекає на подачки. Найкращою винагородою для цієї людини буде визнання українців і шанування його таланту», - сказав Л. Кучма. За його словами, висвітлити долю однієї дуже талановитої людини Фонд зміг завдяки друзям із Азербайджану. «В Україні працюють багато іноземних бізнесменів, але саме представники Компанії SOCAR прийшли і запропонували свою допомогу. Саме завдяки нашій спільній роботі прізвище цього художника засіяє новими фарбами», - наголосив Л. Кучма.

Величезну роль в цій роботі зіграли Іван Дзюба та його дружина Марта, адже завдяки їм про «українського Ван Гога» дізналися друзі і благодійний фонд Леоніда Кучми. Перейнявшись долею митця, Представництво «SOCAR» в Україні виступило меценатом виставки - викупило полотна, передало їх до Фонду «Україна» і далі у Національний музей Тараса Шевченка.

Як відзначив Голова Представництва Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки (SOCAR) в Україні Ельчін Мамєдов, сьогодні відкрито ще одну нову сторінку культурних взаємин між Україною і Азербайджаном. «Сьогоднішній захід демонструє, як в сучасному суспільстві зростає зацікавленість мистецтвом. А це є сигналом того, що істинні цінності не змінюються під впливом часу, – зазначив він. – Важливу роль в усвідомленні цього суспільством належить Благодійному Фонду «Україна» Леоніда Кучми. «Сьогоднішній захід – перший спільний проект SOCAR і Фонду і більше того, це перше поповнення колекції Національного музею Тараса Шевченка за останні декілька років», – додав Голова Представництва SOCAR в Україні.

Також Е. Мамєдов наголосив, що філософія SOCAR полягає не лише у веденні бізнесу, але й в активній участі у соціальному житті суспільства: «Меценатство азербайджанських нафтовиків має глибоке коріння, і ми продовжуємо цю традицію».