Фонд Леоніда Кучми та Національний музей Тараса Шевченка презентують

Виставка "Малярство Леоніда Литвина"

Леонід Литвин – псевдонім. Його справжнє ім’я – Олексій Литвинов.

Сьогодні картини Леоніда Литвина мистецтвознавці вважають унікальними та називають відкриттям для світового та українського живопису. За стилем написання їх порівнюють з роботами Ніко Піросмані та Марії Приймаченко.

78-літній художник народився в Керчі, навчався у Дніпропетровському художньому училищі. В той час сільський провінційний стиль в роботі автора подобався далеко не всім художникам. Тому він не входив до кола Союзу художників і не мав змоги демонструвати свої роботи.

Сьогодні ж Леонід Литвин у велике мистецтво ні ногою. Занехаявши побут та господарство на Київщині, він уже 10 років живе без світла, так як не має коштів ні на утримання будинку, ні на себе, ні на фарбу та полотно. Не працює, тільки малює свою музу – кохану дружину Анну. Свої картини складує на горищі, нікому не показує.

За його життя було лише дві виставки – 1989 та 2001 рр. Друга, і тепер вже і третя, - у Національному музеї Тараса Шевченка.

Виставка працює з 20 по 24 лютого 2013 року.

Про передачу картин музею читайте тут.

Польсько-український тематичний виставковий проект Анатолія Гайструка «Перехрестя»

Юний талановитий художник з Вінниці, лауреат численних українських та міжнародних премій, Анатолій Гайструк творить живописні полотна, гобелени, а також працює, використовуючи техніку художнього текстилю, графіку, батік.

Виставковий проект «Перехрестя» має на меті поєднати в межах одного мистецького простору особливості культури та історії українського та польського народів. З усієї різнобарвної палітри схожостей і паралелей автор вибирає найбільш виразні і образотворчою мовою символів та асоціацій втілює їх у своїх творах.

Романтичні та глибоко людяні образи історичних постатей, реальні й уявні природні та архітектурні пейзажі, широкий діапазон технік та різноманітність колористичних рішень у живописі, сувора лінійність об'єктів графіки, авторська манера виконання забезпечують творам Анатолія образну виразність і багатство зорових вражень.

Виставка працює з 20 по 24 лютого 2013 року.