«Боже, храни Україну»

1 березня 2013 року о 17:30 у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка «Боже, храни Україну», що поєднала сучасний іконопис, старовинні фотографії та сучасний живопис.

У виставковому проекті представлено творчість сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв), заслуженого художника та колекціонера Володимира Козюка (м. Вінниця) та живописця Єгора Толкунова (м. Херсон).

Старовинні світлини, дбайливо зібрані В. Козюком дарують нам мудрі погляди наших пращурів, а картини Є. Толкунова – відображення душ наших сучасників. Ікони ж, представлені сімейною майстернею «Небо на землі», обєднують ці твори в один духовний ряд, сповнений безкінечної теплоти, любові до людей.

Завдання проекту – показати нерозривний зв’язок поколінь: минулих, сьогоднішнього, прийдешніх. Цей зв'язок потрібен для зцілення людської душі від непорозумінь із собою та навколишнім світом.

Запрошуємо вас на заходи в рамках виставки:

1 березня о 17.30 під час урочистого відкриття експозиції співатиме церковні піснеспіви хор церкви св. Архистратига Михаїла, що у Національному музеї народної архітектури та побуту;

3 березня о 15.00 відбудеться концерт Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька»;

15 березня о 15.00 під час концерту виступатиме фольклорний колектив Центру фольклору та етнографії інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Всі охочі матимуть змогу висловити свої враження та думки, що виникли у них під час відвідування виставки.