Акварелі М. Волошина і Т. Шевченка

5 березня 2013 року у Національному музеї Тараса Шевченка о 16:00 відкрилася виставка акварелей «Максиміліан Волошин і Тарас Шевченко»

Вони жили в різний час, творили в різних стилях, вони є представниками різних культур. Шанувальники Шевченка і Волошина навряд чи замислювалися над тим, що між митцями є що спільне. Їх об’єднує пейзаж: мовчазні пустелі і степи, спокійне море і величні гори. Давнє бажання науковців двох музеїв представити акварелі обох художників на одній виставці – нарешті здійснилося. Тепер поціновувачі творчості Шевченка і Волошина зможуть наживо побачити і впевнитись у певній схожості їх художніх образів.

Різні за стилем, методом творчості, краєвиди все ж таки мають між собою щось схоже. Секрет криється в самій природі. Зображені східний Крим (М. Волошин) і каспійський край (Т. Шевченко) знаходяться на одній широті земної кулі, що обумовлює подібність рослинності і рельєфу.

Виставка пропонує зануритися у світ акварельного пейзажу, ознайомитися з художньою творчістю визначних особистостей – Тараса Шевченка і Максиміліана Волошина.

Виставка працює до 31 березня 2013 року.