Російськомовна література України: бідна родичка з багатої сім'ї?

Видавництво Laurus в рамках проекту "Літературні бесіди" провело круглий стіл "Російськомовна література України: бідна родичка з багатої сім'ї?"

Обговорювалися питання:

1. Що відбувалося з російськомовною літературою України в період незалежності.

2. Нинішній стан російськомовної літератури України; її положення на внутрішньому і зовнішньому книжковому ринку, в українському та загальноросійському літературному процесі;

3. Взаємодія україномовної та російськомовної літератур: журнали, дискусійні майданчики, фестивальний рух, преміальний процес;

4. Проблема самоідентифікації російськомовного письменника в Україні. Чи відрізняється російськомовний письменник України від російськомовних письменників інших держав?

5. Що необхідно російськомовному письменнику України? Наскільки він потребує внутрішньоукраїнської структуризації літературного процесу?

6. Чи може література бути соціальним ліфтом для російськомовних письменників? Чи потрібна Україна російськомовним письменникам? Чи потрібні вони Україні?

7. Чи існує потреба в літературних студіях, форумах, школах для російськомовних письменників України?

Учасники:

Андрій Дмитрієв, письменник, літературний редактор видавництва LAURUS;

Дмитро Стус, філолог, перекладач, директор музею Т.Г. Шевченко;

Юрій Ковальський, головний редактор журналу «Радуга»;

Завен Баблоян, заст. директора видавництва «Око» (Харків);

Михайло Назаренко, письменник, літературознавець (Київ);

Олексій Нікітін, письменник (Київ);

Володимир Рафеенко, письменник (Донецьк);

Наталя Талалай, письменник (Київ);

Модератор: Юрій Володарський, літературний оглядач.

Відео із круглого столу: