Виставка вишивки у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка

9 березня 2013 р. у Київському літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки вишивки Михайла Покиданця «Оживає поетове слово у барвистих, мов світ, рушниках».

Майстер-вишивальник із Чернівців, заслужений майстер народної творчості України Михайло Покиданець відомий чи не кожному, хто береться  за голку чи просто цікавиться мистецтвом вишивки. Митець має одну з найбільших в Україні колекцій візерунків народної вишивки – понад 4 тисячі. Найстаріша із них датована шістнадцятим століттям.

Від своєї матері, знаної вишивальниці, перейняв Михайло Григорович мистецтво вишивання і став не тільки майстром і колекціонером, а створив численні власні візерунки.

Із особливою любов`ю пан Михайло вишиває Шевченкове слово, відтворює поезію Шевченка в символах:  митець створив 26 рушників за рядками «Кобзаря».  Такої колекції на тему творів Тараса Шевченка немає у світі. На «шевченківських» рушниках Михайла Покиданця —  усі основні образи  поета. Гордістю митця є два вишиті «Заповіти» Тараса Шевченка. Один із них — у «канівському», наддніпрянському стилі, а інший — у гуцульському.

Вишукані роботи талановитого майстра надихають і захоплюють.  Саме «поетичними» рушниками Михайла Покиданця мають оздобити майбутнє ексклюзивне видання «Кобзаря».