В Нижньому Новгороді відкрито виставку «Тарас Шевченко – академік гравюри»

14 березня 2013 року в Нижегородському музеї М.О.Добролюбова урочисто відкрито виставку графіки «Тарас Шевченко – академік гравюри», присвячену 199-им роковинам від дня народження Кобзаря.

Виставка організована Генеральним консульством України в Нижньому Новгороді спільно з Державним літературно-меморіальним музеєм М.О.Добролюбова при підтримці Національного музею Тараса Шевченка (м.Київ).

Відкриваючи виставку, генеральний консул України в Нижньому Новгороді І.Мельничук наголосив, що цим заходом консульська установа України закладає на Нижегородській землі традицію широкого відзначення роковин великого українського поета і художника. Це актуально з огляду на те, що Тарас Григорович Шевченко півроку провів у місті над Волгою, повертаючись із середньоазіатського заслання. І саме тут почав знову займатися творчістю, доводячи, що ані солдатська муштра, ані десятиріччя заборони писати й малювати не зламали його волі до боротьби із самодержавством.

Виступаючі високо відзначили внесок генія України у розвиток світової культурної спадщини.

Виставка «Тарас Шевченко – академік гравюри» працюватиме в стінах музею М.О.Добролюбова протягом двох тижнів.

Інформація взята з сайту Міністерства закордонних справ України.