«Тарас Григорович Шевченко — співець краси рідного краю»

14 березня 2013 року співробітник музею Людмила Давидовська прочитала лекцію дітям у Центральній бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка у м. Києві

В гості до бібліотеки прийшли учні 2-го та 4-го класів школи № 13. Зустрітися з юними читачами завітала Давидовська Людмила Володимирівна — завідувач сектору у відділі виставкових експозицій, зв'язків з громадськістю та видавничої роботи Національного музею Тараса Шевченка. Вона залюбки розповіла дітям про поета-художника. З лекції учні дізналися про дитячі роки письменника, його поетичну спадщину, життя в засланні, про те, що Тарас Шевченко був ще й талановитим художником, який виконував роботи у різноманітних техніках (олівцеві рисунки, акварелі, сепії, офорти, олійні полотна) та жанрах (портрети, автопортрети, пейзажі). Розповідь доповнювали цитовані поетичні рядки, що належать перу Кобзаря.

Справжньою окрасою заходу стали виступи дітей, які підготували і читали вірші Тараса Шевчен­ка напам'ять«Садок вишневий коло хати»«Тече вода із-за гаю...»«Мені однаково, чи буду...»«Сон»,«Не називаю її раєм»«Зацвіла в долині червона калина»«Зоре моя вечірняя» та ін.