Презентація проекту: кіноклуб у музеї Шевченка

Національний музей Тараса Шевченка 22 травня 2013 року о 18:30 презентував проект "Кіноклуб"

Перша зустріч на тему:

«Якого героя не вистачає у сучасному мистецтві? Ідентифікація героя у сучасному українському кінопросторі»

Основні питання, на які учасники спробували знайти відповіді: що формує героя у свідомості сучасного українця? якого героя ми бачимо? на якого чекаємо? і хто він насправді? який герой нашого часу, у наших українських реаліях? Ці питання нас передусім хвилюють у контексті кінематографу, але кіно неможливо розглядати без взаємопроникнення з іншими видами мистецтва. Тому обговорення проходило у якнайбільш широкому арт-колі, і нам було важливо підготувати ґрунт для різних поглядів і думок. На дискусії обговорювалися приклади з українського і світового кінематографу, драматургії, літератури.

Модератори зустрічі – Тарас Ткаченко, український кінорежисер, сценарист та викладач КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, Олена Голубєва, психолог та керівник української анімаційної студії «Червоний собака». У дискусії взяли участь українські режисери, кінокритики, продюсери, актори, драматурги, письменники, художники.

Учасники:

Кінокритики Ірина Зубавіна, Дмитро Десятирик

Журналіст, редактор та співавтор "Арґумент-кіно", "1+1" Ігор Грабович

Кінорежисери Роман Ширман, Тарас Томенко, Валентин Васянович, Мирослав Слабошпицький

Продюсер та кінорежисер Володимир Тихий

Продюсер, кінорежисер та програмний директор міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» Геннадій Кофман

Продюсер Світлана Зінов`єва

Поет та редактор Лесь Белей

Літературний оглядач Юрій Володарський

Кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології малих груп та міжгрупових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Галина Циганенко

Художник Борис Єгіазарян