Вручення премії «Джури» Володимира Рутківського

23 квітня о 15 годині в Національному музеї Тараса Шевченка відбулося вручення літературно-мистецької премії «Джури»

Це друга приватна премія (після «Глодоського скарбу» Г. Гусейнова) в Україні. Її засновником є лауреат Національної премії імені Т.Г. Шевченка Володимир Рутківський.

Премія надається за нові художні твори для дітей та юнацтва на історико-краєзнавчу тематику, а також за ілюстрації та літературно-критичні праці, що спрямовані на виховання юних українців в дусі національно-патріотичних цінностей.

Премію отримав Максим Паленко. Фото його робіт у фотогалереї нижче.

Довідка.

На здобуття премії подаються твори великоформатних жанрів (романи, повісті, об’єднані спільною тематикою низки оповідань, поеми та цикли поезій) для читачів середнього та старшого шкільного віку, що видані у завершеному вигляді протягом двох останніх років.

Премія може надаватися неодноразово одному авторові; на неї можуть претендувати і твори, що були відзначені іншими винагородами.

Для визначення переможця конкурсу утворюється Рада з числа відомих в Україні дитячих письменників, художників, літературознавців-критиків, бібліотекарів (всього 7 осіб). Склад Ради оголошується в ЗМІ одночасно з її рішенням про надання премії черговому лауреату.

Організаційне забезпечення роботи Ради здійснює Національний музей Тараса Шевченка.

Лауреату вручається диплом та грошова винагорода у розмірі 20 тисяч гривень.