«Ніч у музеї»

18 травня 2013 р. Національний музей Тараса Шевченка традиційно взяв участь у загальноєвропейському проекті «Ніч у Музеї». Проект відбувається щорічно у форматі святкування Міжнародного дня музеїв.

Цього року він був присвячений підготовці до святкування 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка, що відзначатиметься наступного року.

У форматі проекту відбулися такі заходи:

З 12:00 працювала виставка від школи фотографії Віктора Марущенка

17.30 – 19.00«Шевченко International»: читання поезій Тараса Шевченка іноземними мовами працівниками посольств та консульств інших країн в Україні, представниками національно-культурних громад Києва. Вірші українською мовою читали співробітники Національного музею Тараса Шевченка.

За словами заступника директора музею Тетяни Чуйко, літературний проект «Шевченко International» спрямований на актуалізацію та популяризацію постаті та творчості Тараса Шевченка в Україні та за кордоном, адже ідеї та проблематика його творів виходять за межі українського світосприйняття і сягають загальнолюдського рівня.

19.15 – 20.25перегляд кінофільму «Тарас Шевченко» 1926 року (режисер – Петро Чардинін, головну роль виконав Амворосій Бучма) у супроводі гурту "Гуляйгород".

21. 00 – театралізована екскурсія «Музи Тараса Шевченка».