Виставка Олександра Галковського

4 червня 2013 року о 17:00 у Національному музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки творів Олександра Галковського до ювілею художника

У доробку Олександра Галковського переважають краєвиди. І хоча якісь із них тяжіють до абстракції, а інші дражнять можливістю перелитися у натюрморт, все ж превалювання саме цього жанру робить творчість художника явищем досить цілісним. Пейзажі митця прикметні настроєм, тонким ліризмом. У манері письма художника спостерігаємо переходи від дрібних, ретельно і густо покладених мазків до вільних, легких, широких — майже фрескових. Вони відповідають вияву сакрального у стані митця. Шлях творця — до відкриттів нового, спостережень взаємин людини зі Світом через почуття, духовні пошуки, через переживання і радість цих самих нових відкриттів. Отож і поєднуються у творчій лабораторії О. Галковського старе й нове — як живуть у кожному з нас любов і прив’язаність до землі і прагнення неба, висоти духовних одкровень. Небо і земля, світло і повітря, вічний мудрий спокій лісу і води — основи в філософській системі нашого сучасника.

Змінюється світ? Змінюються почуття? Поміркуйте над цим, спостерігаючи реакцію митця на прикмети шляху від землі до неба, на якому кожен із нас — неповторність.

Довідка.

Олександр Галковський народився 15 травня 1963 року у Чернігові. Отримав вищу педагогічну освіту. Живописець, графік. Працює у Національному музеї Тараса Шевченка. Його ім’я відоме більшості художників, виставки яких відбулися у Національному музеї Тараса Шевченка. Прекрасний професіонал, якому притаманне вміння „побачити” майбутню експозицію, зробити так, щоб вона запам’яталася глядачеві. Роботи художника знаходяться у багатьох зібраннях колекціонерів України та за її межами.