Якими мають бути сучасні музеї?

Для чого змінюватися музеям? Чи не призведуть нововведення до того, що музей почне нагадувати супермаркет? Як розповісти 15-річним про Мону Лізу? Музею легко опуститися до загравання з глядачами, показуючи гарненьке, приємне і веселе – як цього уникнути і чи потрібно?

Про потреби і функції сучасного музею розповідає завідувач сектора сучасного мистецтва Ермітажу Дмитро Озерков.

Дмитро Озерков: Музей – це головний орган культури, але не головний мотор культури. Бо головний механізм, мотор культури – це все-таки люди, які знають, читають, дивляться і володіють інформацією.

Якщо покоління не знає, не має інформації, то воно потім закриє музеї, відмінить концерти. Тому музею потрібно змінюватися, щоби відповідати запитам публіки. І музей повинен завжди адаптуватися до її смаків. Раніше, відвідуючи музей, ви мали бути чисто вбрані і трішки знати історію мистецтва. Зараз запитів значно більше – приходять з дітьми, з бабусями, потрібно переодягнути немовля, перекусити.

Музей десь посередині між храмом і Діснейлендом. Він повинен берегти високе і вміти подавати його правильно, оберігати. З іншого боку, потрібно відповідати потребам людей.

Ефективний музей – це люди, а не гроші. Це спосіб зробити відвідини не просто цікавими, а й розумними.

Джерело: канал TVi.