В Національному музеї Тараса Шевченка розпочинається виконання підготовчих робіт до реставрації, ремонту та реконструкції

Цього тижня в рамках підготовки до відзначення 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка в Національному музеї Тараса Шевченка розпочинається виконання підготовчих робіт до реставрації, ремонту та можливої реконструкції.

Нинішні ремонтно-реставраційні роботи проводяться в рамках підготовки до відзначення 200-річного ювілею з дня народження Тараса Шевченка у 2014 році згідно з Указом Президента України № 257/2012 від 11.04.2012 р. «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка».

В рамках проведення ремонтно-реставраційних робіт у Національному музеї Тараса Шевченка, на які, згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 309-р від 20.05.13 р. виділено 27,2 млн. грн., планується провести роботи з гідроізоляції фундаментів, реконструкцію системи опалення, вентиляції, охоронної, пожежної сигналізації. Також планується здійснити капітальний ремонт покрівлі та водовідводів. Особливої уваги потребує фасад головного корпусу Музею – пам’ятки архітектури XIX сторіччя.

Головні проблеми – надмірна вологість та відсутність вентиляції, що стали хронічними. Вони виникли внаслідок неякісного виконання робіт із облаштування гідроізоляції стін під час останніх ремонтів в 1989 та 2004 роках. Це стало причиною втрати поясу гіпсововняного тиньку по всій довжині фасаду, руйнування ліпного декору на стінах споруди Музею та під балконами, порушення режиму зберігання матеріалів у фондосховищах, що знаходяться у підвальних приміщеннях. Як наслідок – виникнення умов, неприйнятних для роботи працівників у внутрішніх робочих приміщеннях робочого флігелю, що обумовило переміщення наукових співробітників та технічного персоналу Музею на другий поверх флігелю влітку 2012 року, де зараз вони працюють у погано пристосованих для такої кількості людей кімнатах.

Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус зауважує: "На превеликий жаль, стіни нашого музею хворі! І фактично цей рік піде на ремонт, на переобладнання, хоча під час ремонту музей функціонуватиме. Адже саме сьогодні музей повинен постійно трансформуватися, брати на себе функцію культурно-просвітницького центру". Для реалізації цього завдання у приміщенні Музею буде облаштовано ряд спеціальних приміщень: нові експозиційні зали, сучасні фондосховища із обладнанням, яке дозволятиме зберегти експонати у належному стані для майбутніх поколінь, зали для майстер-класів, лекторіїв, презентацій, різноманітних виступів та концертів. По завершенні ремонтно-реставраційних робіт оновлений Музей стане справжнім центром розвитку української культури.