Презентація факсимільної публікації першодруку поеми Тараса Шевченка «Гайдамаки»

Видавництво "Критика" спільно з Інститутом критики й Інститутом джерелознавства НТШ-А та за підтримки Наукового товариства ім. Шевченка в Америці здійснило публікацію першодруку Шевченкової поеми "Гайдамаки" у трьох книгах. Видання вийшло у рамках Ювілейного проекту на вшанування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Три книги, з яких складається видання: факсимільне видання "Гайдамаків" 1841 року, монографія професора Григорія Грабовича "Шевченкові "Гайдамаки": Поема і критика" та праця Олеся Федорука "Перше видання Шевченкових "Гайдамаків": Історія книжки".

Факсимільне видання "Гайдамаків" відтворює першодрук із граничною точністю: кількість сторінок, їх розмір, ґатунок паперу і, найважливіше, текст. Розвідка-інтерпретація з пера проф. Грабовича по-новому й у глобальному контексті осмислює як рецепцію твору, так і його форму та зміст, а також роль поеми у становленні Шевченка як національного поета. У щедро ілюстрованому дослідженні-коментарі Олеся Федорука переглянуто та узагальнено друковані й архівні джерела, пов’язані з історією написання, виходу в світ і поширення поеми. У додатку вміщено критично вивірений текст першого видання "Гайдамаків".

Участь взяли:
- професор Григорій Грабович (Гарвардський університет / Інститут Критики);
- Олесь Федорук (Інститут літератури НАН України);
- Дмитро Стус (Національний музей Тараса Шевченка)
- Олександр Боронь (Інститут літератури НАН України);
- професор Тамара Гундорова (Інститут літератури НАН України).