Цінне поповнення колекції

Колектив Національного музею Тараса Шевченка висловлює щиру подяку народному художнику України, професору Юлію Миколайовичу Ятченку за цінний подарунок – олійну картину «У Кирило-Мефодіївському братстві. Тарас Шевченко і Пантелеймон Куліш» (1985).

“У його творах чітко визначена вірність національній реалістичній школі, висока культура художнього мислення й громадянська позиція. Водночас живописні полотна, рисунки й акварелі пронизані енергетикою рідної землі, передають глибинну сутність зображуваного, часом лірико-поетичні й емоційні”, - так характеризує творчість художника Ніна Саєнко, заслужений діяч мистецтв України.

Роботи художника зберігаються у Запорізькому краєзнавчому музеї, Донецькому, Миколаївському, Чернівецькому, Чернігівському та Харківському художніх музеях та приватних колекціях. Тепер і колекція Національного музею Тараса Шевченка збагатилась полотном відомого майстра, що займе своє особливе місце в експозиції.

Колектив Музею приєднується до найщиріших вітань художнику із 80-річним ювілеєм, бажає міцного здоров’я, творчого натхнення та успіхів.

Довідка

Юлій Ятченко народився 12 липня 1928 року в с. Ріпки на Чернігівщині. У 1953 р. закінчив Київський художній інститут, де навчався у М. Шаронова та С. Григор'єва. Працював завучем, директором, викладачем спеціальних дисциплін у Київській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка.

З 1963 р. працює на кафедрі рисунка в Художньому інституті (тепер – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), якому віддав понад п'ятдесят років життя. З 1979 р. – професор. Передаючи свої знання і вміння студентам, Юлій Миколайович намагається виховувати в учнях вірність традиціям українського образотворчого мистецтва, а  також розвивати в них талант творчої особистості.

Творчість талановитого майстра широко відома в Україні та за її межами. Ю. М. Ятченко – учасник республіканських і всесоюзних виставок із 1956 р. У цьому ж (1956) році став членом Національної Спілки художників України. З 1971 по 2008 рік провів більше десяти персональних виставок. А 16 квітня 2013 року в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури була відкрита ювілейна ретроспективна виставка під назвою «Через віки», де репрезентувались живописні полотна, графіка й акварелі  Ю. М. Ятченка.

Творча тематика майстра досить багатогранна — історична доба Київської Русі («Князь Ярослав Мудрий», «Князь Володимир», «Князь Ігор у Києві», «Втеча князя Ігоря з полону», «Княгиня Ярославна»), Друга Світова війна («Він ще не стріляв»), портрети («Дмитро Розенфельд», «Портрет дружини», «Марійка»), пейзажні полотна («На Печерську»), натюрморти («Селянський натюрморт») та ін.