У музеї Шевченка презентували атлас "Шляхами Великого Кобзаря"

2014 року побачив світ атлас «Шляхами Великого Кобзаря», присвячений 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка і виготовлений на замовлення  Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга» 2013 року.

Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» є ілюстрованим науково-популярним картографічним виданням, що на 88 сторінках містить біографію Тараса Григоровича Шевченка – поета і художника, творча спадщина якого увійшла до скарбниці найцінніших надбань світової культури.

Атлас складається з шести розділів, кожен з яких в хронологічному порядку висвітлює певний період життя Кобзаря. Хронологія подій в атласі подається за старим стилем. Докладно, із залученням нових даних, висвітлено дитячі та юнацькі роки поета, перші роки  його перебування в Петербурзі, подорожі Україною, перебування на засланні в Орській фортеці й Оренбурзі, участь в Аральській описовій експедиції, службу в Новопетровському укріпленні, останні роки життя. Тексти атласу розкривають людські й творчі контакти митця з прогресивними діячами культури, їхній вплив на творчість поета й художника. Подано відомості про багатьох осіб з оточення Т. Г. Шевченка; широко представлені репродукції його малярських творів. На картах показані села, містечка і міста, якими мандрував Великий Кобзар, місця перебування поета у засланні, у Санкт-Петербурзі, Києві та Москві.

Окремий шостий розділ атласу присвячений вшануванню та увічненню пам'яті Тараса Григоровича Шевченка, що виявляється в широкому відзначенні його ювілеїв, заснуванні музеїв, спорудженні пам'ятників, шевченківських найменуваннях, масовому виданні творів поета українською мовою та мовами зарубіжних країн, присвяченні йому творів літератури, музики, образотворчого мистецтва тощо. Розділ містить карти світу, Європи та України, на яких позначені місця, де встановлені пам'ятники Тарасові Шевченку, засновані музеї. Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» підготовлений з використанням матеріалів заповідників та музеїв Т. Г. Шевченка в Україні та в інших державах.