Стартує проект "Діти України"

Національний музей Тараса Шевченка в рамках Всеукраїнського проекту «Всеукраїнської організації зі справ вимушених переселенців» - «Єдиний дитячий простір України» - розпочинає програму «Діти України», метою якої є створення українського простору дитинства для дітей, у життя яких увірвалась війна.

Програма «Діти України»  це створення інформаційно-пізнавального  простору для дітей-переселенців,  де б вони могли дізнаватися адекватну інформацію про Україну і українців, долучатися до надбань  національної культури, мистецтва  та традицій.

Проект благодійний, на безкоштовній основі діти-переселенці та їхні родини відвідуватимуть Музей Шевченка для них проводитимуться не лише екскурсії, а й майстер-класи та театральні постановки, читатимуться спеціалізовані музейні лекції, відбуватимуться покази фільмів та зустрічі з відомими людьми. Проект необмежений в часі,  в музеї вже розробляється графік відвідин та заходів.

«Ми маємо показати цим дітям, що Україна про них турбується, щоб вони її справді полюбили і не відчували себе чужими, зокрема в Києві, куди вони переїхали. Творчість Тараса Шевченка це основа національної ідеї України, і створення у музеї комфортної атмосфери у поєднанні з культурно-розважальними заходами, є важливим зараз для дітей, родини яких потрапили в складні обставини. Проект розпочали з екскурсії-гри для найменших, яку відвідали і 5-річні дітки  та гри квесту для старших діток, а вперше дітей із зони АТО музей прийняв ще влітку» - говорить координатор проекту від музею, Олена Черненко.

«Метою проекту є створення єдиного дитячого простору України» - говорить співголова організації Єрмішина Оксана, - адже під час спілкування, ми самі бачимо, як негативно вплинули події в державі на цих дітей, втративши свою домівку, вони тепер змушені пристосовуватися до нових умов життя,  нового міста, школи, однокласників. І створення постійного місця, де б вони могли з користю проводити своє дозвілля допоможе їм швидше адаптуватися.»

Музей сподівається стати рідним місцем для всіх діток, що тепер живуть у Києві. Музей чекає на майстрів, артистів та відомих людей, які б хотіли долучитися до проекту.

Контакти: вч. секретар Черненко О. А. 235-41-83. shevchenko-museum@ukr.net

Послуги музею, що входять в програму:

Інтерактивна екскурсія-гра «Шляхами Тараса Шевченка». Діти 1-4 класів

Гра-квест  «Карта шевченкових пригод»

Ознайомлення з народним побутом, традиціями та костюмом -  проект «Бабусина скриня»

Арт-терапія від  художника Сергія Поноченюка

Студія інтерактивного театру для дітей

Перегляд документальних фільмів

Всеукраїнська мистецька акція для талановитих дітей «Мій Шевченко»

Майстер-класи із виготовлення витинанок, ляльок-мотанок, петриківського розпису та ін.

Оглядова екскурсія «Життя і творчість Тараса Шевченка»

Тематична екскурсія «Тарас Шевченко – поет»

Тематична екскурсія «Тарас Шевченко – художник»