Українсько-французький проект "З Україною в серці"

21 квітня 2015 року о 17:30 в Національному музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття українсько-французького проекту "З Україною в серці" за сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна". Учасниками проекту є стипендіати Фонду – гітарист Марко Топчій, бандурист Сергій Захарець, вокалістки Адріана і Мідея Наруцькі та французький композитор і художник Жан Аві.

Уперше відвідавши Київ 2000-го року, Жан Аві був приємно вражений потужною силою національної культури і багатством людських відносин українців. Так народилася живописна серія «Київ християнський», 2013 року – сюїта «Земля Україна».

«Україна мене завжди надихала на написання картин або музики, - говорить Жан Аві, -  а українська Революція гідності дала народження музичній композиції для струнного тріо "Жовто-блакитний дим". Але ця музика не про грізний дим палаючих покришок чи шлейф диму і вогню від коктейлів Молотова. Це дим від кадила під час служби в Михайлівському соборі, де сплять на підлозі  тi, хто зумів утекти від кийків Беркута. Це дим від бочок, в яких горять дрова, зігріваючи людей... Щоранку, на  станціях Київського метро серед тих, хто входить, було багато людей, пропахлих димом. Це був запах жовто-блакитного Майдану, запах надії на можливість побудови оновленої демократичної України…»

На виставці можна буде ознайомитися з живописними роботами Жана Аві, присвяченими Україні. У виконанні стипендіатів Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна»  прозвучать твори французького композитора.