національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Міжнародний День музеїв у музеї Шевченка

16 травня 2015 - програма святкування Міжнародного Дня музеїв у Національному музеї Тараса Шевченка.


 

«Фото Open Air»: з 12:00 

З 12:00 у дворі музею працюватиме виставка «Фото Open Air» від школи фотографії Віктора Марущенка у популярному сьогодні форматі фотосушки, який об’єднує фотографів різних професійних рівнів та стилів і дозволяє їм обмінюватися своїми роботами.

 


 

Виставка «Шевченків автопортрет 1840 року у філателії»: 14:00

До 175-річчя створення першого олійного автопортрету Тараса Шевченка (1840),  НМТШ презентує марки, конверти, листівки та інші предмети поштового обігу, на яких репродуковано цей автопортрет. На виставці представлені предмети з фондового зібрання музею, приватної збірки колекціонера-філателіста Андрія Іванця та архіву Центру досліджень визвольного руху (Львів).

Детальніше читайте тут.

 

 

 

 

Екскурсія «Тарас Шевченко – художник»: 14:00, 17:00

Реєстрація на екскурсії обов’язкова: за номером 234-25-23 або за ел. адресою shevchenko-museum@ukr.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Презентація інтерактивної екскурсії «Рослини у творчості Тараса Шевченка»: 14:30

Хочете відкрити для себе таємницю: як митець бачить світ природи, що його оточує? Приходьте на презентацію нової інтерактивної екскурсії з іграми та розвагами «Рослини у творчості Тараса Шевченка».

 

 

 

 

«Малюнки, що оживають»: 15:00, 16:00

Колектив НМТШ підготував до Міжнародного дня музеїв театралізовану презентацію «Малюнки, що оживають». Гості музею матимуть можливість ознайомитися з наступною добіркою оригіналів мистецьких творів (графіка) Тараса Шевченка, представлених у залах оновленої музейної експозиції, а також будуть свідками того, як на їхніх очах деякі мистецькі твори Шевченка (живопис та графіка) «оживуть». Цього разу – це портрети Ганни Закревської, Катерини Кейкуатової, Бориса Суханова-Подколзіна, Марії Максимович. І, звісно, увесь цей час з нами буде Тарас Шевченко.

Реєстрація на екскурсії обов’язкова: за номером 234-25-23 або за ел. адресою shevchenko-museum@ukr.net

 

 

Показ фільму «Українська революція» (1 та 2 серії): 15:30

Фільм «Українська революція» є результатом більше ніж чотирьох років роботи по екранізації спогадів генерал-хорунжого армії Української Народної Республіки Всеволода Петріва. Дія фільму розгортається під час Перших Визвольних Змагань 1917-1921 років. Стрічка складається з двох серій, перша описує події з початку 1917 року до прибуття полку імені Костя Гордієнка в Україну. Друга серія показує події січня-лютого 1918 року в Києві.

Детальніше читайте тут.

 

 

Показ фільму «І я таки жив!..»: 17:30

НМТШ представляє художньо-фільм про Тараса Шевченка «І я таки жив!..» (режисер Олександр Денисенко). Оживляючи героїв через акторські пластичні етюди, через концепти комп'ютерної графіки, підказані художніми сюжетами самого Шевченка, через музичні твори, створені на основі його поезій, автори спробували унаочнити драматургічну і музичну суголосність життя і творчості поета з нашим часом.

 

 

Виступ гурту «Шпилясті кобзарі»: 19:30

З нагоди Міжнародного дня музеїв Національний музей Тараса Шевченка запрошує на концерт «Шпилястих Кобзарів». Шестеро молодих колоритних та завзятих бандуристів у стилі «музичний шарж» виконують авторські пісні, інструментальні твори, cover-версії світових хітів та українських народних пісень у сучасному форматі. 

Усі учасники гурту є представниками різних міст України, належать до певних молодіжних субкультур та люблять відповідно абсолютно різну музику та різних виконавців. Але всіх їх об'єднує любов до своєї мови, пісні, рідної землі та бандури.