Відкриття меморіальної дошки на честь Володимира Міяковського

Відкриття відбулося 14 травня о 12:00 на вул. Ярославів Вал, 13.

Володимир Варламович Мія­ковський народився 6/18 липня І888 року в Ковелі на Волині. Батько його працював мировим посеред­ником під начальством Петра Антоновича Косача, чоловіка Олени ІІчілки і батька Лесі Українки. Навчався на історико-філологічному факультеті Петербургського університету.

З 1917 року Володимир Варламович мешкав у Києві і почав співпрацю з Вадимиром Модзолевським в архівно-бібліотечному відділі Головного управління мистецтв і національної культури. У 1920 р. Володимир Варламович став керівником архівного управління і директором Київського Цент­рального Історичного Архіву імени В. Б. Антоновича.

У 1919-1929 роках – науковий працівник Історико-філологічного відділу ВУАН, брав участь у роботі Комісії для видання пам’яток українського новітнього письменства. Як дійсний член Інституту Тараса Шевченка (Київської філії) відав кабінетом біографії Шевченка і став першим директором Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка у Києві (1926-1929 рр.). Збирав матеріали для експозиції, фондової колекції. Брав участь у написанні наукового матеріалу до Повного зібрання творів Т.Шевченка за редакцією С.Єфремова. Постійно у полі його наукових інтересів перебувала тема «Кирило-Мефодієвське братство», київське оточення поета.

21 серпня 1929 року Володимира Міяковського було заарештовано у справі «Спілки визволення України». Після слідства вчений відбував ув’язнення у Карелії до 1933 року.

Повернувшись із заслання, мешкав із родиною в Києві у будинку на вул. Ярославів Вал (будівля збереглася). 1943 році виїхав до Львова, у 1944 працював у Музеї визвольної боротьби України у Празі, а 1945 переїхав до м. Аугсбургу (Баварія). Став співзасновником УВАН, секретарем Президії УВАН, Головою Музею-архіву при УВАН, де займався щорічними конференціями, заснував річник «Шевченко».

З 1950 року мешкав у Нью Йорку (США), продовжив працювати секретарем Президії ВУАН, директором Музею-архіву при УВАН.

У доробку В.Міяковського близько ста наукових праць та видань.