Виставка «Шевченків автопортрет 1840 року у філателії»

16 травня у Національному музеї Тараса Шевченка відкриється виставка «Шевченків автопортрет 1840 року у філателії», присвячена 175-річчю створення першого живописного автопортрету українського митця.

Захід відбудеться у будинку музею, в якому постійно експонується цей твір. Під час виставки вперше буде зроблено спробу представити публіці відображення автопортрету Шевченка 1840 року на марках, які випускалися з 1939 року до нашого часу. Її глядачі зможуть побачити чимало маловідомих та рідкісні експонати.

Нагадаємо, що філателія має справу із знаками поштової оплати, а еррінофілія – із непоштовими марками.

На виставці можна буде побачити марки, конверти, відбитки пам’ятних поштових штемпелів, листівки і картмаксимуми, які випускалися офіційними поштовими адміністраціями та недержавними організаціями. Абсолютна більшість філателістичної та еррінофілістичної продукції, яка буде експонуватися, містить зображення автопортрету Т. Шевченка 1840 року. Основні експонати для виставки взяті з колекції кримського історика, координатора Таврійської гуманітарної платформи Андрія Іванця та фондів Національного музею Т. Шевченка.  Окремі марки, блоки та конверти були також надані Центром досліджень визвольного руху (Львів), київськими філателістами Олегом Козицьким та Віталієм Струтинським.

Відвідувачі зможуть ознайомитися із поштовими марками та блоками України, Болгарії, Парагваю, СРСР, Чехословаччини, поштовими штемпелями США, а також із непоштовими марками та блоками організацій української діаспори Аргентини, Великобританії, Німеччини, США і Канади. Зокрема, в експозиції буде представлена продукція філателістичного відділу Українського музею у Клівленді (США), Фонду допомоги рідній школі у Ділінгені (Німеччина), Українського центру репрезентації в Аргентині, Організації державного відродження України (США), Товариства приятелів Капели бандуристів у Детройті (США) тощо. Окрема вітрина буде присвячена маркам та блокам Закордонного поштового відділу Української підпільної пошти (Німеччина/США), який у другій половині ХХ століття зробив серед еміграційних організацій найбільший внесок у створення непоштових марок. Не залишаться поза увагою також і сучасні непоштові марки присвячені автопортрету 1840 року.

Матеріали виставки дозволяють побачити з несподіваного ракурсу одну з перлин творчої спадщини Тараса Шевченка – автопортрет 1840 року, а також яскраво свідчать про непідробний інтерес до неї в Україні та у різних куточках світу. Виставка може бути цікавою як філателістам, так і всім шанувальникам спадщини геніального митця.

Відкриття  виставки відбудеться 16 травня о 14:00 за адресою: Київ, бульв. Шевченка, 12. Вона буде працювати до 22 липня 2015 року.