Показ фільму "Українська революція"

16 травня 2015 року о 15:30 в рамках святкування Міжнародного Дня музеїв у Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться показ фільму "Українська революція".

Автор сценарію, продюсер і режисер – Іван Канівець

Головний оператор – Володимир Каштанов

У ролях: Богдан Іванько, Олесь Доній та ін.

Фільм знято за спогадами Всеволода Петріва – генерал-хорунжого армії УНР, військового міністра молодої республіки. Жанр фільму визначений як «документальна екранізація», проте у цьому випадку також цілком можна застосувати поняття «історичної реконструкції».

Спогади Петріва описують його участь у Перших Визвольних Змаганнях 1917-1921 років. Історія, яку вони розкривають, ламає міфи про те, що в Україні не було патріотів, що українці не прагнули незалежності.

Достатньо навести один приклад. Український полк, який був самостворений українцями сьомої туркестанської (російської) дивізії восени 1917 року, був названий іменем кошового Запорізької Січі Костя Гордієнка, який свого часу підтримав гетьмана Мазепу в його боротьбі проти Петра Першого. Отже, не дивлячись на те, що українська історія в Російській Імперії була під забороною, українці знали своїх героїв.

Актуальною є головна ідея стрічки, що була озвучена автором на прем’єрі у 2012 році: «Коли в українців є воля до перемоги, вони можуть зробити нездоланне, перемогти».

Фільм складається з двох серій, перша описує події з початку 1917 року до прибуття полку імені Костя Гордієнка в Україну. Друга серія показує події січня лютого 1918 року в Києві.

Більше інформації про прект на сайті http://ur.kvideo.com.ua/