"Двісті років самотності"

3 листопада 2015 року о 17:00 в Національному музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки "Двісті років самотності".

«Двісті років самотності» – культурно-мистецька акція, спрямована на поповнення унікальної збірки Національного музею Тараса Шевченка творами сучасних українських митців. ЇЇ першим етапом стала виставка «У пошуках Тараса Шевченка». На ній експонувалися художні твори з колекції  музею, що ретроспективно презентували образ Тараса Шевченка, який творився українськими художниками від кінця ХІХ ст. і до сьогодення. Другий етап – виставка «Діла добрих оновляться», організована по завершенні ювілейного шевченківського року, де були представлені твори українських митців з майже всіх регіонів України.

Юлія Шиленко, Головний зберігач фондів Національного музею Тараса Шевченка, куратор проекту: «Виставка «Двісті років самотності», каталог якої ми разом із нашим партнером та близьким другом музею Максимом Мельником та видавництвом Софія-А презентуємо шанувальникам мистецтва та творчості Тараса Шевченка, останній етап акції до 200 річчя».

На виставці представлені роботи таких художників та скульпторів, як –  Андрій Антонюк, Петро Сипняк, Петро Бевза, Анатолій Буртовий, Євген Лещенко, Олексій Литвиненко, Павло Волик, Петро Печорний, Віктор Гонтаров, Микола Журавель, Василь Бик, Сергій Гнойовий, Григорій Зорик, Борис Плаксій, Олексій Поляков, Сергій Савченко, Денис Савченко, Микола Кононенко, Ольга Кравчук, Анатолій Горбенко, Віктор Маринюк, Олександр Садовський, Петро Нагуляк, Дмитро Стецько, Олександр Храпачов, Віктор Чаус, Андрій Чеботару, Сергій Шаповалов.