В Дружківці відкриється сучасний суспільно-культурний центр

9 березня 2016 року в Дружківській міській центральній бібліотеці ім. Лесі Українки відкрилася експозиція, присвячена 202-й річниці з дня народження Тараса Шевченка - "Мій Шевченко".

Огранізатори виставки - громадська ініціатива "Відновлення Донбасу", партнери - Національний музей Тараса Шевченка і Державна художня середня школа ім. Т. Шевченка.

На виставці представлена банерна експозиція "Життя і творчість Тараса Шевченка", що складається з 12 широкоформатних банерів, які розповідають та ілюструють життєвий і творчий шлях великого українця. Також мешканці регіону ознайомилися з 34 роботами учнів художньої школи, присвяченими річниці народження поета.

Як зазначив радник губернатора Донецької області Тамара Лук'янчук: "Значення цієї виставки неможливо переоцінити. Особливо зараз, в наш непростий час. Нам усім важливо знати і розуміти його творчість. Він для кожного свій, але в той же час його творчість об'єднує нас, українців".

Під час відкриття виставки між громадською ініціативою "Відновлення Донбасу", Національним музеєм Тараса Шевченка і мерією м. Дружківка була підписана угода про співпрацю. Угода передбачає створення на базі Дружківської міської центральної бібліотеки ім. Лесі Українки сучасного суспільно-культурного мультицентру "Грайлик".

Керівник ініціативи Олена Пєтряєва сказала: "Сьогодні ми зробили перший крок до відкриття нового сучасного центру комунікації. Працювати він буде як для мешканців міста, так і для всього регіону. За допомогою цього центру ми піднімемо культурний рівень регіону, допоможемо у розвитку культурних установ міста, створимо майданчик для всестороннього розвитку молодого покоління. Ми залучимо до роботи центру провідних спеціалістів України в галузі освіти, науки і культури. Створення такого сучасного простору реалізує змістовний відпочинок відвідувачів: дітей, молоді, батьків, сімей, дорослих".

У Центрі планується кілька зон. Розважльно-освітній центр "Ua" з клубами вивчення української та англійської мови, позашкільний клас "Читаємо дітям", соціальна зона "Дружня сім'я", інтернет-центр "Інфомишка", а також творча зона з проведенням на її базі різних майстер-класів.

Як зазначив міський голова Дружківки Валерій Гнатенко: "Дуже сподіваюся, що співпраця нашого міста та ініціативи "Відновлення Донбасу" буде плідним і тривалим. Проект створення мультицентру дуже важливий для нас. Ми створюємо повноцінну платформу для культурного розвитку дітей і молоді нашого регіону. Символічно, що підписання угоди відбулося саме сьогодні - у день народження Тараса Шевченка. Такими діями ми намагаємося здійснити його мрію про квітучу Україну, об'єднану націю і щасливе майбутнє кожного українця".

Перед гостями та учасниками виставки виступили діти - учні музичної школи м. Дружківка, гімназії "Інтелект" і вихованці палацу дитячої та юнацької творчості.

Довідка:

Громадська ініціатива "Відновлення Донбасу" була створена у листопаді 2014 року українським політиком і громадським діячем Олександром Клименком. На сьогодні через свої проекти і онлайн-активність вона об'єднує понад 120 тис. людей. Учасники ініціативи разом шукають шляхи виходу з кризи, породженої воєнним конфліктом, і далі - розвитку регіону. Місія ініціативи - об'єднати мислячих і небайдужих людей для сучасного пошуку шляхів відновлення життя регіону Донбас і допомоги у вирішенні проблем його жителів - як тих, що залишаються в зоні Ато, так і тих, які були вимушені виїхати за межі регіону.