reCAPTCHA

Про виставку

З 18 лютого по 1 березня в Національному музеї Тараса Шевченка архітектор Лариса Скорик презентує невелику частину архітектурних творів реалізованих та запроектованих протягом останніх 20-ти років, а також графічних робіт у техніці пастелі з циклу «Дерева».

Виставка задумана автором як своєрідний привід до обговорення ситуації, що склалась у процесі реконструкції українських міст, особливо древнього Києва. Авторка вважає, що інтенсифікація будівництва у великих історичних містах України, головно у столиці, наносячи непоправної шкоди, ігнорує використання для нової забудови відповідної масштабності, яка б органічно продовжила історично складений характер міського утворення. На наших очах відбувається руйнування головного історико-культурного коду Києва – його неперевершеного рельєфу та ландшафту. Щезають оспівані дніпровські схили під гігантськими конгломератами «новобудов» на Печерську, поруйнована витончена пластика рельєфу навколо заповідних територій київського Подолу.

Представлені архітектурні роботи демонструють широку палітру творчих зацікавлень автора: містобудівні пошуки (наприклад, створення відсутнього досі річкового «фасаду» Києва вздовж Набережного шосе), розробка багатофункціональних комплексів, реставрація, реконструкція і модернізація існуючих архітектурних об’єктів (Національного музею Тараса Шевченка, Центрального Універмагу у Києві), проектування та будівництво сакральних споруд, меморіальних комплексів тощо.

У графічному циклі «Дерева» («Сосни Суомі», «В’єтнамська весна», «Верби», «Дерева у зимовому парку») виявлене сприйняття автором архітектоніки природного оточення, що концентровано відображена у рисунку і колористиці дерев.

Архітектор Скорик Лариса Павлівна – Член-кореспондент Національної академії мистецтв України, професор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, кавалер ордена Ярослава Мудрого, керівник творчої архітектурної майстерні «Л. Скорик».